Popraw swoją szybkość i refleks!

Wraz z upływem lat refleks się osłabia, szczególnie, jeśli nie uprawiamy sportu i nie ćwiczymy swojej zręczności. Na szczęście są sposoby, które pozwalają poprawić się w tej kwestii! Wystarczy odrobina wyrzeczeń, kilka treningów i zwiększy się on do tego stopnia, że złapiesz piłkę rzuconą z zaskoczenia bez mrugnięcia okiem! Nie wierzysz?

Refleks – kiedy się przydaje?

Wiele osób stwierdzi z pewnością, że umiejętność szybkiego reagowania nie jest nam na co dzień potrzebna. Bardzo łatwo obalić taką hipotezę! Większość każdego dnia prowadzi auto, a jak wiadomo, refleks nie raz może uratować zdrowie, a nawet życie. Istnieje również wiele zawodów, których nie powinny wykonywać osoby pozbawione tejże cechy – mowa, chociażby o policjantach. Nie można też zapomnieć o sportach i rozrywce. Podczas rozgrywania partii w jakąkolwiek grę planszową refleks może przyczynić się do zwycięstwa.

 

Trenuj z głową

Na szczęście brak refleksu nie niesie za sobą wielu konsekwencji, a ponadto łatwo można wypracować sobie odpowiedni poziom. Doskonale sprawdzają się wszelkie treningi biegowe, które wpływają na ogólną motorykę ciała, a tym samym zwiększają szybkość reakcji. Również sporty wymagające szybkości takie jak tenis ziemny, squash czy tenis stołowy mogą świetnie wpłynąć na tę cechę. Początkowo powolne ruchy w stronę piłeczki tenisowej będą przybierały na dynamice, aż wreszcie sam zauważysz, że reagujesz szybciej niż dotąd. Oczywiście wiele innych dyscyplin takich jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna wymaga i kształtuje refleks równie dobrze co te wymienione wcześniej, jednak wymagają one często współudziału wielu osób, co czasem trudno zorganizować.

/M. S.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2 / 5. Vote count: 14

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: