Plaże Europy południowo-wschodniej

Wypoczynek na plaży to coś, na co wszyscy czekają cały rok. Złote piaski, czyste lazurowe wody, a także wysokie temperatury to marzenia, które łatwo spełnić wybierając się na wakacje na jedne z najpiękniejszych europejskich plaż. Na które warto zwrócić uwagę?

Greckie piękno

Grecja to jeden z najczęściej obieranych kierunków, jeśli chodzi o wakacyjne plażowanie. Na uwagę zasługuje plaża Porto Limnionas Beach – połączenie lazurowych wód i okalających je klifów to świetne miejsce do nurkowania, a także zachwycania się niesamowitymi widokami nie tylko z powierzchni, ale także i z przynależących im grot. Nie można zapomnieć także o Elafonissi – najpopularniejszej i najsłynniejszej greckiej plaży! Jej delikatne różowe piaski najpiękniej mienią się w świetle porannego słońca. Niezwykle urokliwym miejscem, którego z pewnością nie można pominąć, jest Laguna Balos, plaża słynąca z białych piasków i krystalicznie czystej wody, rzadko odwiedzana przez turystów.

 

Cypryjski raj!

Fig Tree Bay to jedna z najpiękniejszych plaż leżących w Zatoce Figowej na Cyprze. To, co najbardziej zadziwia i jednocześnie zapiera dech w piersiach, to głęboki błękit wody rozpościerający się wokół złotych piasków plaży. Trudno pominąć w rozważaniach plażę Makronissos, która osadzona jest w pięknych okolicznościach przyrody. Jest to także świetne miejsce, aby poznać kulturę i tradycję Cypryjczyków – odbywający się tam cyklicznie karnawał powinien znaleźć się na liście obowiązkowych doświadczeń do przeżycia. Miłośnikom skoków do wody i oryginalnych plaż ulokowanych wśród skał polecamy odwiedzić Konnos Bay – malowniczą plażę ulokowaną w okolicy Ayia Napa.

/M. S.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: