Jak rozpocząć przygodę z nowym hobby?

Za co zabrać się najpierw – za taniec, rysunek, a może kręcenie filmów? Nowe hobby daje wiele radości i pozwala się odstresować, jak jednak utrzymać to zainteresowanie na dłużej? Oto garść przydatnych porad.

Sport, warsztaty artystyczne, gra na instrumencie, podróże, kolekcjonerstwo… To wybór najpopularniejszych zajęć spośród ogromu możliwości spędzenia wolnego czasu. Czasem do rozpoczęcia nowego hobby zachęca znajomy, który entuzjastycznie opowiada o nowej pasji, czasem o kolejnych możliwościach donoszą popularne magazyny. Niezależnie od źródła inspiracji, przy rozpoczęciu przygody z dopiero co odkrytym zainteresowaniem warto pamięć o kilku zasadach, dzięki którym łatwiej będzie rozwinąć swoje zamiłowanie. Dzięki nim trudniej również będzie stracić motywację i porzucić dopiero co odkrytą „zajawkę”.

Spis treści

Wszyscy muszą wiedzieć o nowym hobby!

Im więcej bliskich osób dowie się o ostatniej pasji, tym więcej zyskać można od nich wsparcia i motywacji. Będą pytać, interesować się, być może wezmą udział w tych samych zajęciach. Nic bowiem bardziej nie pobudza do pracy jak doping ze strony innych.

Zajęcia grupowe to bardzo dobry pomysł

Fitness dla kobiet, lekcja rysunku czy spotkania dyskusyjne poświęcone podróżom, czy fotografii to tylko przykłady – chodzi jednak o to, aby przebywać w gronie osób, które również cieszą te same zainteresowania. W ten sposób można dzielić doświadczenia, poszerzać horyzonty i wzajemnie motywować się do dalszej pracy. Podobną funkcję spełniać mogą specjalistyczne fora internetowe.

Siły na zamiary!

Niestety, większość z nas nastawiona jest na natychmiastowe efekty i przy pierwszych niepowodzeniach porzuca nowe hobby na rzecz innego. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiale podchodzić do pierwszych niepowodzeń. Nic bowiem bardziej nie stymuluje do pracy jak możliwość prześledzenia swoich postępów.

Ostrożnie z finansami

Niezależnie od rodzaju hobby, nie warto inwestować na początku w profesjonalny, drogi sprzęt. Wiele rzeczy można pożyczyć lub kupić w znacznie tańszej, amatorskiej wersji – gdy jednak nowa pasja nie będzie trafiona, nie żal nam będzie wydanych pieniędzy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->