Nie popełniaj tych błędów na siłowni!

Wielu osobom wydaje się, że wystarczy jedynie kupić karnet na siłownię, spakować do torby odpowiedni strój i obuwie, aby zacząć trening, jaki przyniesie oczekiwane efekty. Niestety rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Bez odpowiedniej wiedzy dotyczącej ćwiczeń i złego przygotowania do nich nasze plany związane z siłownią mogą się nie spełnić. Poznajmy 5 najczęstszych błędów, jakie popełniają osoby przychodzące do siłowni.

Błąd nr 1 – pomijanie rozgrzewki

To błąd, za który w wielu przypadkach płaci się wysoką cenę. Ciało, jakie nie zostało odpowiednio przygotowane do intensywnego treningu, odpłaca kontuzjami i różnego rodzaju bólami. Jest to wynik niedostatecznego rozgrzania mięśni. Wszystko to oczywiście zniechęca do dalszej aktywności i czasem eliminuje z niej na pewien czas. Niech w rozgrzewce pojawi się rozciąganie np. skłony, krążenie ramionami i bioder, wykonywanie brzuszków.

Błąd nr 2 – jeden trening, jedno ćwiczenie

Wykonywanie tylko jednego ćwiczenia podczas godzinnego treningu nie przyniesie oczekiwanych efektów. Organizm po prostu przyzwyczai się do tej aktywności i „stanie” w miejscu. Ważne jest zatem, aby urozmaicać to, co robimy podczas jednej sesji i co kilka tygodni poddawać modyfikacjom nasz plan treningowy.

Błąd nr 3 – stawienie sobie zbyt wysokich wymagań

Będąc na siłowni, porównujemy się z innymi osobami – zazwyczaj tymi lepiej umięśnionymi i sprawniejszymi. W takiej sytuacji chcemy im jak najszybciej dorównać i narzucamy sobie trening, któremu nie jesteśmy w stanie sprostać. Pojawiają się zniechęcenie, frustracja oraz kontuzje.

 

Aby mieć motywację do ćwiczeń, lepiej jest sobie stawiać mniejsze cele np. przybranie nie masie określonej liczby kilogramów w ciągu 3 miesięcy.

Błąd nr 4 – zbyt szybki trening

Wykonywanie ćwiczeń w sposób chaotyczny, niestaranny i bez powtórzeń nie pomoże osiągnąć nam sukcesu na siłowni. Lepiej trenować spokojnie i dokładnie.

Błąd nr 5 – zbyt częste przerwy

Na plotki, na odebranie telefonu itp. W ciągu kilku minut rozgrzane ciało może to bardzo mocno odczuć, co nie wpływa dobrze na jego stan. Zatem ćwicząc, skupmy się na tym, co robimy, a wszystko inne zostawmy za drzwiami siłowni.

/mc

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->