Najpiękniejsze kwiaty do ogrodu na wiosnę

Gdy po zimie przyroda zaczyna budzić się do życia, wraz z cieplejszymi promieniami słońca pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty. Które z nich rozkwitają w konkretnych miesiącach?

Luty

Pierwszymi wiosennymi kwiatami są odporne na niskie temperatury kwiaty cebulowe. Jako pierwsze zakwitają przebiśniegi, czyli uznawane są za zwiastun nadchodzącej odwilży białe kwiaty. Mimo że zazwyczaj rosną dziko, można zasadzić je w ogrodzie. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i są bardzo łatwe w uprawie. Najważniejsze jest zasadzenie ich w zacienionym i wilgotnym miejscu i na użyźnionej kompostem ziemi, a następnie usuwanie chwastów. Te proste czynności przynoszą niezwykłe rezultaty wiosną!

Marzec

Kolejnymi wiosennymi kwiatami są krokusy, nazywane też szafranami wiosennymi. Tak jak przebiśniegi, są to kwiaty cebulowe, posiadające żółte, fioletowe lub białe kielichy, w zależności od odmiany. Bulwy krokusów sadzi się jesienią (we wrześniu lub październiku) lub wczesną wiosną, gdy ustąpią mrozy. Najlepiej rosną na nasłonecznionym lub lekko ocienionym stanowisku i nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że najlepiej kwitną w glebie wilgotnej, dlatego, gdy w okresie ich wzrostu opady są niewielkie, trzeba je podlewać.

Kwiecień

W kwietniu pojawiają się dumnie prezentujące się na tle innych roślin narcyzy. Ich kwiaty mogą przybrać barwę białą, żółtą lub pomarańczową. Rosną praktycznie na każdej glebie, dlatego zakwitną zarówno na słońcu, jak i w miejscu zacienionym. Ich cebule sadzi się od sierpnia do listopada i można wykopać je pod koniec lipca, lecz nie jest to czynność konieczna, ponieważ narcyzy są roślinami wieloletnimi. Mimo to warto wykopywać cebulki co trzy lata. Kwiecień jest także miesiącem tulipanów, które sadzi się wiosną lub jesienią na dość żyznej i przepuszczalnej glebie. Podczas ich pielęgnacji ważne jest regularne podlewanie.

Kwitnące przebiśniegi, krokusy, narcyzy czy tulipany są symbolem wiosny. Sprawiają, że po zimie świat nabiera barw, dlatego warto zasadzić je w swoim ogrodzie.

/li

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->