5 ćwiczeń, które wykonasz w pracy

Siedząca praca przy biurku może mieć tragiczny wpływ na twój kręgosłup, krążenie, stan zdrowia i samopoczucie. Kiedy nie ruszamy się, nasze mięśnie się kurczą i stają się nieprzyjemnie napięte. Jak więc wyrwać się z tego bolesnego stanu, gdy nadal mamy do przepracowania tak wiele godzin? Sprawdź najlepsze ćwiczenia, które wykonasz przy swoim biurku, bez dodatkowej przestrzeni i bardzo dyskretnie.

 

Spis treści

1. Odprężenie ramion

Podnieś ręce i złóż je na wysokości mostka. Pamiętaj o prostych plecach i stopach ułożonych równo na ziemi. Teraz przenoś złączone ręce raz na prawo, raz na lewo, ale nie ruszając tułowiem.

2. Górny odcinek kręgosłupa

Masz na biurku butelkę wody? A może inny przedmiot o średniej wadze? Chwyć go w rękę, a dłoń wyciągnij przed siebie. Teraz powoli, uważnie kontrolując pracę mięśni, przełóż butelkę daleko za plecy ponad swoją głową. Powtórz z drugą ręką!

3. Dolny odcinek pleców

Twoja pozycja powinna być wyprostowana, a nogi ułożone równo na podłodze. Mając nadal proste plecy, unieś się niedużo nad krzesłem. Przy ruchu tym ważne jest, by delikatnie wychylić się do przodu, a następnie w tej prostej, ale odczuwalnej pozycji wytrzymać kilka sekund.

4. Brzuch

Unieś ręce do góry. Teraz napnij swój brzuch, napinaj go mocno. Potrzebne dodatkowe obciążenie? Znów sięgnij po wodę lub inny cięższy przedmiot.

5. Paluszki

Ręce wyciągnij przed siebie i trzymaj tak kilka sekund. Teraz ściśnij palce w pięść. Wyprostu je. Skieruj je w dół, a drugą dłonią przyciągaj palce do siebie. Powtórz ćwiczenie, kierując palce ku górze, a następnie zmień dłonie.

Tajemnicą tego rodzaju ćwiczeń jest ich prostota, ale nie wolno zapominać o drugiej istotnej rzeczy – regularności. Znajdź więc dla siebie pięć minut każdego dnia, a po wyjściu z pracy rusz na siłownię lub na spacer, by twoje ciało dostało to, czego potrzebuje!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: