Najważniejszy mecz – „Przegrany” Grzegorza Króla

Do głębi prawdziwa i szczera opowieść o kulisach polskiej piłki nożnej, a przede wszystkim o upadku człowieka – o tym jest biografia Grzegorza Króla. Niegdyś jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy opowiada o najważniejszej walce, jaką mu przyszło stoczyć, z życiem i samym sobą.

 

Spis treści

Nadzieja polskiego futbolu

Grzegorz Król odniósł wiele zwycięstw zarówno w barwach Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, jak i Starcie Otwock. Trzykrotnie zdobył Puchar Polski razem z Amicą Wronki, a także dwukrotnie Superpuchar Polski z tym samym klubem. Pasmo sukcesów zakończyły nałogi, z którymi zawodnik nie potrafił sobie poradzić. „Przegrany”, bo tak smutny i szczery jednocześnie tytuł nosi ta książka, to przykład tego, jak łatwo stracić wszystko.

Brutalna prawda

Król przedstawia, jak najważniejszym meczem, jaki musiał rozegrać, było jego własne życie. Przez ponad 15 lat powoli staczał się na dno. Alkohol, narkotyki, hazard – to one pochłonęły piłkarza tak doszczętnie i doprowadziły do zakończenia kariery. „Przegrany” jest przede wszystkim historią człowieka, a nie piłkarza, jednak fani futbolu znajdą w niej wiele ciekawostek i kulis polskiej piłki nożnej. Kupowanie meczów, świat piłkarzy, rozrywki, tajemnice – wszystko to znalazło się w książce. Król zapowiedział przed pubilkacją, że kilka osób ze środowiska piłkarskiego może się obrazić.

Rozliczenie

Bohater uporał się z demonami przeszłości i wyznał swoje grzechy. Pomysł napisania książki i opublikowania swoich wspomnień pojawił się na odwyku. Król zdał sobie sprawę z tego, ile okazji w życiu zmarnował, postanowił zatem w ramach terapii podzielić się swoimi doświadczeniami z młodymi piłkarzami. Książka ma nie tyle ostrzegać, ile stanowić prosty przykład ego, jak nie postępować, jeśli chce się coś osiągnąć w sporcie. Z pewnością będzie to także ciekawa lektura nie tylko dla miłośników piłki nożnej.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: