Najlepsze aplikacje dla podróżników

W dzisiejszych czasach bez Internetu ani rusz, a bez telefonu jak bez ręki. Niektórzy uważają, że taka jest smutna rzeczywistość XXI wieku, inni, że to możliwości, które ułatwiają życie, także podczas podróży. Poniżej znajdziecie zestawienie najlepszych aplikacji dla osób kochających podróże.

Aplikacje zostały podzielone na sześć grup, część ułatwi zaplanowanie podróży – pomoże wyszukać środki transportu oraz zabukować nocleg, inne dotyczą zwiedzania, znalezienia kulinarnych miejsc godnych polecenia, pozostałe zastąpią masę zbędnego bagażu, ułatwią podróżowanie oraz  pozwolą odkryć to, o czym nie wspominają przewodniki.

Spis treści

Zwiedzanie

TripAdvisor: czyli podróżnicze „must have” każdego turysty.  Aplikacja umożliwia nie tylko szybkie wyszukiwanie miejsc, wydarzeń oraz turystycznych atrakcji, ale także zapoznanie się z ich recenzją i oceną wystawioną przez innych użytkowników. Wiadomo, nie należy się sugerować i brać do serca każdej opinii, jednak daje nam to jakiś ogólny zarys pozwalający stwierdzić „Czy warto?”. Konkurencją dla TripAdvisora może być Triposo.

TouristEye: aplikacja ma informacje o ponad 10 tysiącach lokalizacji i 300 tysiącach miejsc wartych zobaczenia, bo kto by nie chciał zwiedzić Paryża trasą rodem z Kodu Leonarda da Vinci czy Rzymu szlakiem Aniołów i Demonów, tak na przykład. Środki transportu

Skyscanner, Fru.pl: wyszukiwarki lotów. Warto zwrócić uwagę również na aplikacje przewoźników low-cost (Ryanair, Wizzair).

BlaBlaCar: przewozy samochodowe oferowane przez prywatne osoby. Jedni oferują przewozy za pieniądze, innym wystarczy po prostu kompan podróży.

Busradar.pl: aplikacja umożliwia porównywanie cen oferowanych przez różnych przewoźników, również długodystansowych, a także ich zestawienie z alternatywnymi połączeniami kolejowymi oraz tymi oferowanymi przez użytkowników BlaBlaCar na wyszukiwanej trasie. Alternatywą może być Autokar24.

Wyszukiwanie i rezerwacja noclegów

Booking.com, Hotels.com, Trivago: hotele, hostele, pensjonaty etc.

Airbnb: wynajem od zamku po domek na drzewie, oferty zamieszczane są przez lokalnych gospodarzy.

Couchsurfing: darmowe noclegi na kanapie u miejscowych.

Mapy i nawigacja offline

Google Maps: mapy, nawigacja, wyszukiwarka tras samochodowych, komunikacji publicznej oraz pieszych. Działa zarówno w wersji online, jak i offline.

Jedzenie

Foodspotting: rekomendacje, zdjęcia, wyszukiwarka potraw i restauracji, w których są podawane.

Pozostałe aplikacje, które ułatwią życie każdego turysty

AroundMe: aplikacja, która znajduje Cię na mapie i pokazuje najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi.

Flush: wyszukiwarka toalet – banalne, ale bardzo praktyczne.

Globe Tipping: kalkulator napiwków.

iPolak: aplikacja, w której zawarte są wszelkiego rodzaju informacje o polskich ambasadach na świecie, dane kontaktowe, a także praktyczne wskazówki dotyczące na przykład wiz oraz tego, co możemy, a czego nie wwieźć albo wywieźć z danego państwa.

JetLag Genie: jeśli planujemy dalszą podróż, zwłaszcza taką, która wiąże się ze zmianą strefy czasowej, JetLag Genie nie tylko obliczy różnicę czasową, ale również podpowie jak wcześniej zaplanować stopniowe przesuwanie naszego zegara biologicznego, tak aby Jet Lag okazał się mniej nieznośny.

PackPoint: aplikacja stworzona z myślą o ludziach, którzy często się pakują, a jeszcze częściej zapominają najpotrzebniejszych rzeczy. Wpisując naszą płeć, miejsce, czas pobytu i rodzaj wypoczynku, aplikacja, na podstawie prognozy pogody, podsunie nam listę rzeczy, które muszą znaleźć się w naszych walizkach.

Sunrise Sunset: aplikacja wyliczająca czas wschodu i zachodu słońca w miejscu, w którym aktualnie jesteśmy.

Google Translator, Voice Translator: słowniki, rozmówki, translatory, niezastąpione podczas zagranicznych podróży.

WiFIMap, Wiffinity: lokalizuje najbliższe hotspoty w okolicy, a także udostępnia hasła do pokazywanych, otwartych sieci.

XE Currency: aplikacja służąca do przeliczania walut.

Bez większości aplikacji nie wyobrażam sobie podróży. Gdyby nie one z pewnością nie znalazłabym wielu podróżniczych okazji, nie zobaczyłabym wielu ciekawych miejsc ani zabytków, a już z pewnością zgubiłabym się więcej razy niż mój GPS w wąskich uliczkach dużych miast. Podsumowując, technologia podczas podróży potrafi bardzo ułatwić życie.

Aleksandra Gimbut

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->