Sezon na wiosenne sporty. Co, jak i gdzie warto teraz ćwiczyć?

Wiosna jest chyba najlepszą porą roku, aby zacząć ćwiczyć i być aktywnym. Możliwości jest wiele. Z pewnością każdy znajdzie to coś, co sprawi największą przyjemność oraz jednocześnie pozwoli zadbać o zdrowie i kondycję. Jeśli jednak nie wiemy od czego zacząć i jakie ćwiczenia warto wykonywać wiosną, zapoznaj się z tym artykułem.

Spis treści

Wskocz na rower

Rower zajmuje bardzo wysokie miejsce, jeśli chodzi o ulubione aktywności. Piękna, słoneczna pogoda i wreszcie wysoka temperatura zachęcają do jazdy na tym jednośladzie. Jeśli w sąsiedztwie miejsca naszego zamieszkania są tereny zielone sprzyjające bezpiecznej rekreacji, jak najbardziej skorzystajmy z tego. Nie musimy od razu pokonywać wielu kilometrów, ale cieszyć się spokojną jazdą w miłym otoczeniu natury. Warto dodać, że podczas godzinnej jazdy spalamy nawet 500 kalorii.

 

Jogging

Jest on szczególnie dedykowany tym, którzy chcą rozruszać się po zimie oraz ewentualnie zrzucić nadprogramowe kilogramy. Tempo biegu oczywiście dopasowujemy do naszych indywidualnych warunków. Spokojny trucht lub pokonywanie dłuższych dystansów – wszystko zależy od nas. Treningi zacznijmy po ok. godzinie od solidnego posiłku. Ważne, że z każdym dniem nasza kondycja i samopoczucie będę ulegać poprawie.

Nordic walking

Marsz z kijkami jest sportem, który szczególnie warto uprawiać wiosną. Co istotne, nordic walking jest bezpieczny dla osób borykających się ze schorzeniami stawów kolanowych, gdyż podczas tego typu ćwiczeń nie są one obciążane. Można rozważyć odbycie pierwszego treningu pod okiem osoby, która ma już doświadczenie w tego typu aktywności i udzieli nam cennych wskazówek.

Siłownia pod chmurką

Coraz częściej w przestrzeni miejskiej, ale i nie tylko można spotkać plenerowe siłownie. Zazwyczaj skupiają one kilka sprzętów, jakie umożliwiają przeprowadzenie treningu na wszystkie partie ciała. Jeśli siłownia pod chmurką jest oddalona nieco od miejsca naszego zamieszkania, możemy do niej dotrzeć np. na rowerze lub truchtając. Tym samym połączymy różne rodzaje treningów.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->