Najciekawsze trasy rowerowe w Polsce

O tym, że rower stanowi jedną z ciekawszych form spędzania wolnego czasu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli właśnie planujesz wypoczynek, zamiast siedzieć przed telewizorem, warto wyruszyć w teren, aby poznać najbardziej malownicze zakątki naszego kraju. Podpowiadamy, gdzie znajdziesz najciekawsze trasy rowerowe w Polsce.

Spis treści

1. Szlak Stu Jezior.

Ta usytuowana między jeziorami ścieżka znajduje się na obszarze województwa wielkopolskiego. Podróż rozpoczyna się w Poznaniu, a kończy w Międzychodzie. Cały szlak, oznakowany kolorem czarnym, łącznie liczy 110 kilometrów. Trasa prowadzi głównie drogami asfaltowanymi i miejscowo szlakami nieutwardzonymi. Szlak Stu Jezior jest zaliczany do najpiękniejszych tras rowerowych w całej Wielkopolsce.

2. Rowerem po Dolinie Bugu.

To prawdziwa rowerowa perełka, która prowadzi przez pięć województw: lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Łącznie liczy  90 kilometrów. Na rowerzystów czeka tu sporo atrakcji, chociażby takich jak synagoga, kościół Przemienienia Pańskiego czy cerkiew Narodzenia Bogarodzicy.

3. Szlakiem Orlich Gniazd.

To trasa o łącznej długości 23 kilometry, która rozpoczyna i kończy się w Podlesicach. Po drodze można zobaczyć między innymi ruiny zamku Ostrężnik, zamek Mirów oraz Strażnicę Łutowiec.

4. Karpacki Szlak Rowerowy.

Jego łączna długość to prawie 800 km, ale cała trasa jest podzielona na mniejsze odcinki, z których rowerzyści mogą wybierać do woli. Główna ścieżka wiedzie przez historyczny szlak handlowy z południa do Krakowa. Każdy z odcinków ma określony poziom trudności, który warto sprawdzić przed wyruszeniem w teren.

5. Przełomem Dunajca.

Wzdłuż rzeki Dunajec trasa przebiega szeroką drogą. Po drodze można zwiedzić między innymi słynny klasztor z 1344 roku w miejscowości Červený Kláštor. Końcowy odcinek wiedzie wzdłuż przełomu Dunajca i jest uznawany za najbardziej malowniczy fragment całej trasy.

/J. K.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->