Na czym polega dieta pudełkowa i jak wygląda w praktyce?

Pożywne śniadania, sycące obiady, lekkie kolacje i wyjątkowo smaczne przekąski – posiłki te możesz przygotowywać sam lub może je obejmować twoja dieta pudełkowa. Efekty jej stosowania będą zależne od tego, na jaki jadłospis się zdecydujesz. Będąc na takiej diecie, możesz schudnąć, oczyścić organizm lub po prostu zadbać o zdrowie. Na czym polega bijący rekordy popularności catering dietetyczny?

Po pierwsze – wybór planu żywieniowego dla siebie

Wbrew pozorom dieta w pudełkach to nie tylko sposób na schudnięcie. Możesz zdecydować się na jadłospis pomagający zredukować masę ciała, ale też na menu, który pomoże ci utrzymać twoją wagę.

Diety pudełkowe dają ogromne możliwości. Wybierając odpowiednią opcję, możesz zbudować masę, pozbyć się toksyn z organizmu czy ograniczyć spożywanie niektórych produktów. Dietetyczne jadłospisy powstają również z myślą o tych, którzy powinni zrezygnować z jedzenia laktozy i glutenu lub zadbać o jak najniższy indeks glikemiczny posiłków. Możesz wybrać także dietę pudełkową bezmięsną – nawet jeśli nie jesteś wegetarianinem, a tylko na jakiś czas chcesz odpocząć od jedzenia drobiu, wołowiny czy wieprzowiny.

Po drugie – dieta, którą realizujesz, kiedy chcesz

Posiłki w pudełkach będą dostarczane prosto pod twoje drzwi przez określoną przez ciebie liczbę dni. Jednak możesz zdecydować, że usługa cateringu dietetycznego ma być realizowana tylko w dni robocze. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy po tygodniu spędzonym w pracy lubią sami zaszyć się w kuchni oraz dla osób spędzających wolny czas poza domem.

Możesz też zrezygnować z otrzymywania pudełek z jedzeniem w przypadku każdego innego dnia tygodnia. Dlatego wybierając catering dietetyczny, nie marnujesz ani żywności, ani pieniędzy – zamawiasz posiłki tylko na te dni, kiedy faktycznie będą ci one potrzebne.

Po trzecie – posiłki, które ci smakują

Diety pudełkowe są opracowywane przez dietetyków, jednak przygotowaniem posiłków zajmują się doświadczeni kucharze. Właśnie dlatego jadłospis jest tak różnorodny, a przyrządzane potrawy z powodzeniem mogłyby stać się pozycjami w restauracyjnym menu. Dotyczy to także posiłków przygotowywanych z myślą o osobach cierpiących na alergie pokarmowe czy muszących stosować dietę składającą się z produktów o niskim indeksie glikemicznym.

Ponadto zwykle istnieje możliwość, aby wybrana dieta mogła zostać dopasowana do preferencji smakowych. W tym celu – w zależności od upodobań klienta – wyklucza się niektóre produkty i zastępuje je innymi składnikami.

Po czwarte – dieta pudełkowa przygotowana specjalnie z myślą o tobie

Trenujesz? Pracujesz za biurkiem? A może właśnie powitałaś na świecie swoje dziecko? W każdym z tych przypadków sprawdzi się dieta pudełkowa z dowozem.

To ty wybierasz nie tylko odpowiadający ci jadłospis, ale także jego kaloryczność. Ustalasz też, czy wolisz jeść 4, czy 5 posiłków w ciągu dnia. Decydujesz, o której godzinie pudełka z jedzeniem zostaną dostarczone pod twoje drzwi. Dzięki temu dieta będzie odpowiadała zarówno twojemu stylowi życia, jak i potrzebom żywieniowym.

Po piąte – wysokiej jakości produkty

Aby znaleźć świeże warzywa i owoce oraz mięso pochodzące ze sprawdzonych źródeł, trzeba wybrać się na długie poszukiwania w sklepach i na miejscowych targowiskach. Jednak ich smakiem możesz cieszyć się, zamawiając dietę z dowozem – np. od Healthy Day.

Posiłki, które trafiają do pudełek, są przygotowywane na bazie produktów pochodzących od lokalnych dostawców. Powstają one z nieprzetworzonych składników, dlatego są zarówno świeże, jak i pożywne oraz wartościowe.

Po szóste – jedzenie, które zabierzesz ze sobą, gdziekolwiek chcesz

Ogromne znaczenie ma to, jak zapakowane są posiłki, które trafiają do klientów. Opakowania te są poręczne, niewielkie, a przede wszystkim hermetycznie zamknięte. Dlatego można jest zabierać do pracy, na miasto, na uczelnię – zmieszczą się do plecaka, torby czy do mniejszej damskiej torebki. Ponadto coraz więcej firm oferuje możliwość zamówienia diety w opakowaniach przyjaznych środowisku. Takie ekologiczne pudełka są równie wytrzymałe i wygodne jak ich standardowe odpowiedniki.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->