Morsowanie – hobby dla każdego?

Jeśli zawsze ciągnęło cię do chłodnej wody, a zimą tęsknie patrzysz w stronę jezior i rzek, być może morsowanie jest tym hobby, które tylko czeka na bycie odkrytym przez twoją osobę. Posiada wiele zalet nie tylko dla ducha i samopoczucia, ale także dla ciała. Czy jednak każdy może morsować i jak właściwe zacząć?

Spis treści

Odmłodzenie na życzenie

Lodowata kąpiel poprawia praca organizmu, polepsza wygląd ciała, a także dodaje energii. Niektórzy twierdzą, że może także obniżać poziom cholesterolu czy cukru we krwi. Istnieją jednak przeciwwskazania wynikające z tego, jak wielkim szokiem dla organizmu jest zanurzenie się w zimnej wodzie. Pierwszym przeciwwskazaniem są choroby kardiologiczne, nie tylko osób starszych, ale także dzieci. Warto więc skonsultować się ze swoim lekarzem, a nawet przebadać się dodatkowo przed pierwszym morsowaniem, by być pewnym, że hobby to nie zaszkodzi nam.

Jak zacząć?

Zacznij od chłodnych kąpieli. Następnie przejdź do pryszniców zimnych, którymi będziesz zakańczał każdą codzienną higienę. Zmiany temperatur są bardzo zdrowe, polepszają ukrwienie organizmu, ale mogą cię także przygotować do zaplanowanego, morsowego wyzwania. Jakie zalety ma zimna woda? Przede wszystkim poprawia krążenie i ujędrnia skórę. Stanowi także doskonałą rozgrzewkę.

Regularne kąpiele w zbiornikach wodnych

Nie wolno zapomnieć o tym, by oswajać się także z otoczeniem. Kąp się więc na świeżym powietrzu już od lata i stopniowo do jesieni oswajaj się z coraz chłodniejszą wodą i zmieniającymi się temperaturami powietrza.

Kluby morsowania

Istnieją w wielu miastach. Jeśli więc chcesz zacząć swoją przygodę z tym hobby, swoje pierwsze kroki skieruj do takiego klubu, w którym znajdziesz potrzebne wsparcie oraz osoby, które zaproszą cię na swoje spotkanie. Morsowanie jest przecież grą zespołową!

/as

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->