Książkowe hity lata 2018, które koniecznie musisz nadrobić!

Lato jest okresem, kiedy wielu Polaków sięga po książki. Sprzyja temu okres urlopowy, podczas którego mamy więcej czasu, aby poznać tytuły, jakie pojawiają się na wystawach księgarni. Które z nich były najchętniej wybierane latem 2018 roku? Sprawdźmy.

Jo Nesbo – Macbeth

Propozycja rodem z zimnej Skandynawii. Jo Nesbo od lat jest jednym z ulubionych przez czytelników autorów powieści kryminalnych i tym razem przenosi ich do lat 70. ubiegłego wieku. W tym tytule głównym bohaterem jest policjant wspinający się po szczeblach kariery. Podążają za nim jednak demony przeszłości, które mogą szybko ściągnąć go na dół. To lektura dla tych wszystkich lubiących mroczne klimaty.

Dan Brown – Początek

Kolejna książka tego autora, który za każdym razem osiąga najwyższe pozycje na listach bestsellerów. Tym razem przenosimy się do słonecznej Barcelony, której z pewnością nie będziemy spokojnie zwiedzać. Jak we wcześniejszych książkach Browna, tak i tutaj musimy przygotować się na ucieczki, pościgi i liczne zagadki. Pomoże je nam rozwiązać głównym bohater – dobrze znany czytelnikom Robert Langdon.

Guillaume Musso – Apartament w Paryżu

Tytuł sygnowany nazwiskiem, jakiego na półkach w księgarni poszukuje wiele kobiet. Tym razem francuski pisarz przenosi nas do Miasta Świateł, gdzie dwójka bohaterów – kobieta i mężczyzna poszukują swojego „ja” w świecie obrazów i literatury. Czy są w stanie odnaleźć siebie? Odpowiedź na to pytanie daje lektura książki.

Jojo Moyes – Moje serce w dwóch światach

Powieściopisarka, której słowa zawładnęły sercami kobiet na całym świecie. Dlaczego? W jej książkach widzimy zwyczajne kobiety, jakie zmagają się z codziennymi troskami i ogromnymi problemami. Mimo to nie poddają się i pokazują, że można osiągnąć szczęście, jeśli nawet straciło się na nie nadzieję. Tym razem autorka przenosi nas do Nowego Jorku – miasta, które nigdy nie kładzie się spać i ciągle jest w biegu. Czy w takich okolicznościach jest szansa na znalezienie miłości? Dowiedzmy się tego, czytając książkę, będącą hitem w wielu krajach.

Książkowe hity lata 2018, które koniecznie musisz nadrobić!
Ocena: 5/5, Ilość: 2