Krótkowzroczność – problem naszych czasów

Czy widzieliście kiedyś w telewizji japońską lub koreańską szkołę? Prawie wszystkie dzieci noszą okulary. Krótkowzroczność czyli naukowo miopia albo bliskowzroczność jest tak często spotykana, że wydaje się czymś normalnym. Jej źródłem jest głównie wada genetyczna polegająca na wadliwej budowie oka, wskutek czego obraz powstaje przed siatkówką. Jednak do krótkowzroczności również przyczynia się nasz styl życia – długie godziny spędzone przed monitorem, telefonem czy nad książką., a także sztuczne oświetlenie, często używane przez cały dzień. Na krótkowzroczność uskarża się około 30% ludzi rasy białej i prawie aż 80% azjatyckiej. Obecnie coraz częściej pojawia się nawet u małych dzieci. Nie jest to groźna dolegliwość, ale powoduje wielki dyskomfort w codziennym życiu. Nie korygowana w porę może się szybko pogłębiać. Krótkowzroczność rozpoznajemy po zamglonym obrazie obiektów położonych dalej – na przykład znaków drogowych czy tablic informacyjnych. Krótkowidz zazwyczaj mruży oczy, odczuwa zmęczenie wzroku a nawet ból głowy.

Jak leczyć krótkowzroczność?

Z pewnością nie na własną rękę. Pożyczanie okularów od rodziny, znajomych czy też dobieranie ich „na oko” nie tylko nie spełni swojego zadania ale może spowodować pogłębianie się wady. Dla tych, którzy wiecznie nie maja czasu wybrać się do okulisty doskonałym wyjściem jest serwis coopervision.pl. Po rejestracji na stronie można wybrać salon optyczny w dogodnej lokalizacji i umówić się na badanie lekarskie. Od razu po wizycie u okulisty można zakupić dobrane przez niego soczewki kontaktowe, a także nauczyć się ich prawidłowego użytkowania. Wystarczy tylko jedna wizyta w coopervision.pl żeby pożegnać się z problemami ze wzrokiem. Stali użytkownicy coopervion.pl mogą liczyć na promocyjne ceny soczewek kontaktowych sprawdzonej jakości i doskonałą obsługę.

Co wybrać na krótkowzroczność – okulary, soczewki czy laser?

Każda z metod ma swoje wady i zalety. Najwygodniejsza jest korekcja operacyjna za pomocą urządzenia laserowego, jednak po pierwsze wiąże się ze znacznym, jednorazowym wydatkiem, po drugie niekiedy istnieją przeciwwskazania natury medycznej. Okulary to też spora kwota, nie wszyscy też lubią je używać na co dzień. Najtańszy i skuteczny sposób na krótkowzroczność to soczewki kontaktowe – ich użytkowanie to zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Po za tym są wygodne, nie przeszkadzają ani w pracy ani w uprawianiu sportów. Soczewki kontaktowe na krótkowzroczność maja coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->