Jak przyspieszyć metabolizm?

Na rynku można znaleźć szeroki wybór suplementów diety przyspieszających metabolizm i pomagających szybko zrzucić zbędne kilogramy. Jednak jak się okazuje, tempo przemiany materii jest w dużej mierze uzależnione od praktykowanych przez nas nawyków żywieniowych. Podpowiadamy, jak w naturalny sposób przyspieszyć metabolizm, tak aby nie wyrządzić krzywdy swojemu organizmowi.

Czym jest metabolizm?

Metabolizm to wszelkiego rodzaju procesy i reakcje chemiczne związane z przemianą energii zachodzące w żywych komórkach, będące podstawą wszystkich zjawisk fizjologicznych w naszym ciele. Na spowolnienie metabolizmu może mieć wpływ wiele czynników, w tym między innymi zły tryb życia, niedobór snu, stres, przemęczenie oraz zbyt mała ilość wypijanych płynów.

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Jednym z prostszych sposobów na przyspieszenie przemiany materii jest wypicie zaraz po przebudzeniu szklanki wody z dodatkiem imbiru lub soku z cytryny. Picie wody nie tylko stymuluje metabolizm, ale także wspaniale oczyszcza organizm z toksyn i nawilża go od wewnątrz.

 

Rano warto też postawić na zdrowe, pożywne śniadanie, które dostarczy nam energii i pobudzi organizm. Badania naukowe dowiodły, że osoby jedzące ten posiłek mają o wiele sprawniejszy metabolizm niż te, które z niego rezygnują. Przemiana materii zwalnia, jeśli nie zjemy niczego w ciągu godziny od przebudzenia.

Jak jeszcze można przyspieszyć metabolizm?

Na przemianę materii dobry wpływ ma także aktywność fizyczna. Podczas ćwiczeń (bieganie, pływanie, jazda na rowerze) można dodać kilka 30-sekundowych interwałów, które spowodują, że organizm zużyje więcej energii, wzmocni zdolność regeneracji komórek i pozwoli im zatrzymać więcej tlenu.

Metabolizm podkręcają też: zielona herbata, produkty bogate w nienasycone kwasy Omega oraz białko. Warto je włączyć do menu, gdyż powodują, że dłużej czujemy się syci, a metabolizm cały czas działa i spala tłuszcz.

/jk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: