Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wartościowe i pożywne śniadanie jest niezbędne, aby dobrze zacząć dzień. Niestety, wiele osób o tym zapomina lub ignoruje wagę tego posiłku. Niestety, niesłusznie… Zobacz, dlaczego nie ma sensu pomijać śniadania w codziennym planie dnia!

Poranek wielu osób wygląda podobnie – szybka poranna toaleta, spakowanie się do pracy i wypita w pośpiechu kawa, a następnie wyjście z domu. W tym wszystkim często nie ma miejsca na spokojne zjedzenie śniadania. Niektórzy spożywają je dopiero w biurze. Są jednak osoby, które w ogóle zrezygnowały z tego posiłku. To spory błąd!

Spis treści

Porządny zastrzyk energii

Wartościowe i pożywne śniadanie dostarcza solidnego zapasu energii z rana. To z kolei zapobiega senności, znużeniu i problemom z koncentracją w ciągu dnia. Wbrew pozorom, kawa nie może tutaj zastąpić śniadania. Powinna ona być do niego dodatkiem, a nie jego zamiennikiem. Ponadto dzięki solidnemu śniadaniu nie trzeba po paru godzinach sięgać po niezdrowe przekąski, których spożywanie w ciągu dnia może z kolei skutkować brakiem ochoty na zdrowy obiad.

Zapobieganie otyłości i nie tylko

Regularne spożywanie śniadań pozwala także zapobiegać zwiększaniu się masy ciała, a więc zapobiega otyłości. Osoby, które nie jedzą śniadań, mają bowiem często tendencję do tego, aby próbować „nadrobić” kaloryczne braki w późniejszych godzinach. Przejadają się zatem na wieczór, co jest wyjątkowo niezdrowe i wpływa niekorzystnie na jakość snu. Dodatkowo organizm przyzwyczaja się do tworzenia zapasów, przez co spalanie kalorii jest wolniejsze. Nieregularne posiłki sprzyjają rozregulowaniu organizmu i zaburzeniom enzymatycznym.

Co z brakiem czasu?

Pośpiech nie powinien być wymówką i prowadzić do rezygnowania ze śniadań. Aby zjeść pożywny posiłek z rana, wcale nie trzeba poświęcać sporej ilości czasu. Przygotowanie kilku kanapek z serem, wędliną, sałatą i rzodkiewką to kwestia kilku minut. Spożycie zupy mlecznej lub jogurtu z musli również nie zabiera wiele. Inny, prosty sposób na śniadanie to jajecznica na maśle z dodatkiem pomidorów i świeżego pieczywa. Warto znaleźć chwilę na to, aby dostarczyć ciału niezbędnej energii – odwdzięczy się ono pełnią sił i gotowością do działania. Smacznie i szybko? Da się!

mr

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->