Jak planować podróże?

Od czego zacząć podróż, kiedy tak naprawdę zaczyna się jej planowanie i czego nie wolno zapomnieć, jeśli chce się zawsze wyjść obronną ręką z każdej trudnej sytuacji na szlaku? Poznaj kilka porad dotyczących tego, jak planować podróże, by nie denerwować się w ich czasie.

Spis treści

Transport

Jeśli zaczynamy od krótkich podróży, warto rozważyć wszystkie nasze opcje. Samochód? Autobus? A może pociąg? Sprawdźmy około miesiąca wcześniejsze ceny na przejazdy, ponieważ właśnie wtedy możemy liczyć na promocje, np. na koleje. To ogromna oszczędność dla naszego budżetu.

A co, jeśli marzy nam się daleka wyprawa? Wtedy sprawdźmy kilka zaufanych stron z tanimi lotami, takie jak: www.fly4free.pl i www.skyscanner.pl. Dzięki nim szybko wyszukamy interesujący nas kierunek i dowiemy się, kiedy możemy liczyć na najlepsze ceny.

 

Nocleg

Najbardziej popularną platformą do szukania noclegów jest strona booking.com. Warto jednak sprawdzić alternatywy. Jeśli chcemy dla siebie maksymalnie tanich noclegów i uwielbiamy poznawanie nowych ludzi, być może najlepszą opcją będzie dla nas portal www.couchsurfing.com. Ciekawym rozwiązaniem jest także www.airbnb.pl – zwłaszcza jeśli podróżujemy grupą i chcemy wynająć całe mieszkanie lub dom. To sprawi, że naprawdę staniemy się częścią odwiedzanego przez nas miejsca.

Zwiedzanie

Nie pozwól, by było kwestią przypadku. Przed wyjazdem przejrzyj strony www podróżników. Dzięki temu dowiesz się m.in. o tym, ile kosztują muzea, a ile transport publiczny. Poznasz także miejsca, o których nie przeczytasz w żadnym przewodniku. Nie oznacza to jednak, że przewodnik należy wyrzucić do kosza. Sprawdź, jakie ścieżki zwiedzania oferuje, ponieważ dzięki temu będziesz mógł często oszczędzić ogrom czasu. Nie wahaj się także pytać swoich znajomych, którzy odwiedzili już dane miejsce, co warto zobaczyć. Oni na pewno będą ci w stanie dobrze doradzić!

     

/pt

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: