Zabiegi na zmarszczki pod oczami

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i jednocześnie delikatna, dlatego też wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Jej wygląd zdradza między innymi to, ile mamy lat, jak o siebie dbamy i jak czujemy. Możemy jednak zatroszczyć się o nią w domowych warunkach, ale jeśli chcemy przywrócić jej blask naturalny, niezbędna okaże się wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi na zmarszczki pod oczami pozwalają przywrócić skórze jędrność i nadać jej promienny oraz młodzieńczy wygląd.

Zabiegi na zmarszczki pod oczami w domowych warunkach

Musimy pamiętać o tym, że po 25 roku życia nasza skóra zaczyna tracić kwas hialuronowy i kolagen, a co za tym idzie, pojawiają się na niej oznaki starzenia się, jak na przykład plamy starcze lub zmarszczki. Można jednak odpowiednio o nią zadbać w domu, co pozwoli zachować jej zdrowy wygląd przez dłuższy czas:

  • Używanie kremów z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV – skóra pod oczami potrzebuje takie składniki jak witamina C, retinol, peptydy, kofeina, czy też ceramidy. Wszystkie te substancje zawierają się w ogólnodostępnych kremach. Na dodatek sami możemy zdecydować o składzie takiego preparatu.
  • Masaż twarzy i zimne okłady – to doskonałe rozwiązanie, które przynosi ukojenie zmęczonej skórze. W obu przypadkach świetnie sprawdzają się kostki lodu. Wystarczy je wsypać do miski, a następnie zanurzyć w niej twarzy.
  • Okłady z naparu czarnej herbaty – stosuje się je, by powstrzymać proces powstawania doliny łez.
  • Okłady ze świeżo skrojonego ogórka – świetnie działają na powstającą dolinę łez, charakteryzują się działaniem ściągającym, oczyszczającym i wygładzającym.
  • Delikatne wycieranie makijażu – po całym dniu noszenia makijażu, gdy pora go zetrzeć, należy to robić delikatnie, dzięki czemu skóra będzie się wolniej starzeć.

Poza domową pielęgnacją skóry wokół oczu istnieją także inne sposoby na zmarszczki pod oczami. Warto także i z nich skorzystać, ponieważ dają jeszcze lepsze efekty, które widoczne są już po pierwszej wizycie.

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki pod oczami

Mezoterapia igłowa pod oczy może pomóc na takie dolegliwości jak wiotkość skóry, zmarszczki, a także worki i opuchnięcia pod oczami. Zabieg ten polega na poprawie mikrokrążenia, dzięki połączeniu biochemicznych peptydów, co redukuje opuchnięcia oraz cienie pod oczami. Karboksyterapia to kolejny zabieg, który przynosi rewelacyjne efekty. Dzięki aplikacji gazu CO2 pobudzane są działania lipolityczne i produkcja kolagenu. Po wykonaniu zabiegu obrzęki ulegają znacznemu zmniejszeniu, a skóra w okolicach oczu ulega rozjaśnieniu.

Lipoliza iniekcyjna pod oczy to idealny sposób na zredukowanie worków pod oczami. Za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się wyciągi z soi i sól żółciową. Składniki te oddziałują na komórki tłuszczowe i rozpuszczają je, czego efektem są zmniejszone worki pod oczami. Po lipolizie iniekcyjnej skóra znacznie się odżywia, a także wygląda na wypoczętą i promienną. Ostatnim zabiegiem, który szczególnie się poleca w walce ze zmarszczkami pod oczami, jest korekcja doliny łez. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się kwas hialuronowy, który wypełnia dolinkę i przywraca skórze jędrność oraz elastyczność. Po wykonaniu zabiegu można zauważyć wyraźne spłycenie doliny łez, zmniejszenie zasinienia i ujędrnienie skóry pod oczami.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->