Gdzie jechać na weekend z dziećmi?

Wakacje z dziećmi dla wielu rodziców są dużym problemem. Trudno jest im bowiem znaleźć miejsca i atrakcje, które zainteresowałyby ich pociechy i tym samym sprawiły, że urlop byłby udany. Poniżej prezentujemy pomocną listę z kilkoma ciekawymi propozycjami rozsianymi w wielu regionach Polski.

Spis treści

Planetarium w Toruniu

To miejsce wzbudza taki sam zachwyt u dzieci, jak i dorosłych. To właśnie tutaj najmłodsi poznają najważniejsze informacje dotyczące wszechświata i będą mogły przyjrzeć się wielu ciekawym eksponatom. W tej formie nawet nauka podczas wakacji staje się czystą przyjemnością. Po zwiedzaniu planetarium można wrócić do centrum miasta i pod pomnikiem Mikołaja Kopernika zajadać się pysznymi piernikami.

 

Fokarium na Helu

Propozycja dla tych lubiących spędzać wakacje nad Bałtykiem. W przerwie od słonecznych i morskich kąpieli warto odwiedzić to miejsce, gdzie czeka wiele atrakcji. Bilety wstępu są naprawdę tanie, a w cenie możemy zobaczyć, jak wygląda karmienie fok i przyjrzeć się kilku sztuczkom, jakie potrafią one wykonać. Świetna zabawa dla małych i dużych.

Hydropolis we Wrocławiu

Kolejna edukacyjna propozycja na naszej liście. W miejscu tym wypełnionym wieloma nowinkami technologicznymi dzieciaki mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat wody, tego jak ważna jest dla życia planety. Co ważne, prezentowane tutaj wystawy i oferowane ścieżki edukacyjne sięgają do wiedzy z wielu przedmiotów. Przyjemna i pouczająca lekcja m.in. fizyki, chemii, a nawet i historii.

Muzeum Animacji w Łodzi

Łódzki Se-ma-for prowadzi swych gości przez historię animacji i pozwala spotkać się z kultowymi postaciami z dobranocek, które pamięta pokolenie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. To tutaj najmłodsi mogą przyjrzeć się z bliska, jak kiedyś powstawały filmy animowane, a ich rodzice przypomnieć sobie jak wiele emocji dostarczał im m.in. Kot Filemon czy też Miś Coralgol.

To zaledwie kilka opcji, które warto rozpatrzyć, kiedy wybieramy się na wakacje z dziećmi. Zabawa gwarantowana. Niech dorośli podczas wakacji również poczują się jak dzieci.

/mc

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: