Depilacja laserowa – kiedy można wykonać zabieg?

Depilacja laserowa to jedna ze skuteczniejszych, a co ważniejsze, permanentnych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia. Przy serii zabiegów jesteśmy w stanie zupełnie zlikwidować włoski na danej części ciała. Z tego względu, zabieg ten często wykonuje się na twarzy, pod pachami, na nogach czy w okolicy bikini.

Depilację laserową możemy wykonać zupełnie bezpiecznie w gabinecie medycyny estetycznej DrMarcinNowak. Do takiego zabiegu należy się jednak odpowiednio przygotować. Kiedy możemy wykonać depilację laserową oraz co warto wiedzieć przed zabiegiem? Oto odpowiedzi.

Kiedy wykonuje się zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa polega na uszkodzeniu cebuli włosa za pomocą fotonów, czyli cząsteczek światła. Fotony wnikają do mieszka włosowego za pośrednictwem komórek barwnikowych znajdujących się we włosie. Dlatego też wcześniej depilacja była polecana osobom z ciemnym zarostem. Z tej też przyczyny, zabieg depilacji laserem może być wykonany na skórze, która nie była wystawiana na działanie promieni słonecznych. Z reguły, powinniśmy unikać słońca na miesiąc przed zabiegiem oraz miesiąc po. Właśnie dlatego, depilację laserową częściej wykonuje się w miesiącach zimowych.

Jak przygotować skórę do takiej procedury?

Jak już wspomnieliśmy, skóra nie może mieć świeżej opalenizny, dlatego przed i po zabiegu należy unikać słońca oraz solarium. Skóra powinna być dobrze nawilżona, jednak warto zrezygnować z przyjmowania wszelkich preparatów o działaniu światłouczulajacym.

Skóry przed zabiegiem nie należy depilować depilatorem lub kremami do depilacji, możemy natomiast sięgnąć po golarkę manualną. Na pierwszą wizytę warto udać się do gabinetu z nieznacznym zarostem, tak by lekarz mógł ocenić, jaki obszar skóry ma być objęty działaniem lasera.

W dni samego zabiegu warto unikać nakładania na skórę wszelkiego rodzaju preparatów wysuszających, takich jak dezodoranty, itp. Skóra nie powinna mieć również podrażnień, świeżych ran i stanów zapalnych.

Jakie mogą być przeciwwskazania do poddania się depilacji?

Przeciwwskazania obejmują wszelkiego rodzaju stany chorobowe skóry, cukrzycę, choroby nowotworowe, okres ciąży oraz okres karmienia piersią, a także długotrwałe przyjmowanie leków o działaniu światłouczulającym.

Czy depilacja laserowa boli?

Ból przy tego typu zabiegach to sprawa bardzo indywidualna. Depilacja laserowa z reguły nie boli bardziej, niż stosowanie innych metod pozbywania się owłosienia, takich jak depilatory czy depilacja woskiem. Zdarza się jednak tak, że pacjenci podczas zabiegu w ogóle nie odczuwają bólu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

-->