Algi morskie – właściwości zdrowotne

Europejczycy stosunkowo niedawno odkryli, jak wiele dobrego znajduje się w algach morskich, które z kolei od długiego czasu cenili już mieszkańcy kontynentu azjatyckiego. Na Dalekim Wschodzie to standardowy suplement diety każdego, kto dba o swoje zdrowie. U nas powszechne w kosmetyce, ale też coraz częściej goszczące w dietetyce i farmacji. Przepełnione wyjątkowymi właściwościami odżywczymi, możliwe są do nabycia chociażby w postaci wysokiej klasy preparatów uzupełniających codzienny jadłospis. Jednym z punktów dystrybucji takich specyfików jest m.in. profesjonalny serwis sklepswanson.pl, gdzie dostępne są algi morskie w tabletkach.

Robią furorę

Wykorzystanie alg w systemie żywienia człowieka bije ostatnimi czasy rekordy popularności. Ludzie masowo przekonują się do tego rodzaju superfoods, zauważając jak wiele jest w nich właściwości prozdrowotnych. W zależności od odmiany, algi obfitują w cenne mikroelementy oraz makroskładniki do jakich zaliczyć trzeba przede wszystkim mangan, chlor, siarkę, sód, wapń, potas, nikiel, miedź czy żelazo i fluor. Do tego jest w nich pełno niezbędnych dla człowieka witamin, w tym wszystkie z grupy B, kwas foliowy, E, C oraz beta-karoten. Algi chwali się w szczególności za to, że są pełne białka w czystej postaci, dużo zdrowszej niż przykładowo mięso.

Od zewnątrz

Dzięki zastosowaniu alg morskich na powierzchnię skóry, nie tylko działamy typowo kosmetycznie, ograniczając tempo powstawania zmarszczek i wygładzając twarz czy dekolt, ale także poprawiamy metabolizm zarówno w obrębie samego naskórka, jak i skóry właściwej, napędzając jej komórki do szybszego działania. W konsekwencji takich zabiegów, regularnie powtarzanych, dochodzi do odbudowy i regeneracji płaszczu hydrolipidowego. W praktyce – skóra nie traci swej wilgoci i jest właściwie nawilżona. Ma blask i wygląda na odżywioną i rozjaśnioną. Znikają przebarwienia i wykwity. Ograniczone jest także wydzielanie sebum. Algi sprzyjają szybkiemu gojeniu się ran oraz stabilizują pracę gruczołów łojowych, przede wszystkim ograniczając ich nadmierne działanie. Wystarczy dodanie do klasycznego jadłospisu specyfiku w postaci tabletkowej i zażywanie go zgodnie z zaleceniami producenta, a możliwe jest znaczące poprawienie jakości naskórka i wyzbycie się rozmaitych problemów natury dermatologicznej.

Od wewnątrz

Uwzględnienie alg morskich w naszym stałym menu – w jakiejkolwiek formie – daje sposobność zadbania o właściwą kondycję mięśnia sercowego. Wynika to w głównej mierze z unormowanego ciśnienia krwi, które algi gwarantują. Do tego, jest w nich na tyle dużo błonnika, że możliwe jest stworzenie naturalnej osłony śluzowej, więc jelita pracują bez zarzutu, nie przyjmując więcej niż trzeba tłuszczów oraz cukrów, a co za tym idzie – zmniejsza się poziom tak zwanego „złego” cholesterolu oraz glukozy. Zaleca się rozważenie suplementacji algami morskimi także u osób zmagających się z nadciśnieniem. Zdaniem ekspertów, na pewno nie zaszkodzi taka profilaktyka oraz wspomaganie leczenia farmakologicznego, niekiedy pozwalając na jego całkowite zastąpienie superfoods w postaci omawianych alg. Wreszcie czas na wspomnienie o działaniu antytoksycznym. Charakteryzowane wodorosty znakomicie radzą sobie z oczyszczaniem organizmu, w tym z chemikaliów, alkoholu oraz papierosów i kofeiny. Przyspieszają przemianę materii, więc dodatkowo są skutecznym narzędziem walki ze zbędnymi kilogramami.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->