Dan Norris zdradza jak zwiększyć swoją kreatywność

Harmonijny rozwój kreatywności jest możliwy. Jak to zrobić? Zamiast znajdować miliony wymówek, które mają być potwierdzeniem naszej niekompetencji, lepiej… zmienić nastawienie. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim trzeba wrócić do tego, że już od małego dziecka chciałeś coś kreować.

Twórca od małego

Czym jest kreatywność? Najogólniej mówiąc: tworzeniem. Każdy z nas ma z nią więcej lub mniej do czynienia od dzieciństwa. Pamiętasz chyba swoje pierwsze rysunki, budowle z klocków Lego czy zabawy „w dom”? A ile jeszcze pomysłów tkwi w Twojej głowie i czeka, aż je uwolnisz? Być może marzysz jeszcze o tym, aby otworzyć własną firmę, napisać książkę, ruszyć z autorskimi kursami, opatentować wynalazek z szuflady? Marzysz, ale jednak boisz się, że nie podołasz temu wyzwaniu i już znowu chcesz odpuścić…

Dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją kreatywność, Dan Norris, przedsiębiorca, założyciel wpcurve.com, autor książek, zawarł wiele cennych podpowiedzi w książce pt. „Kreatywność i nienawiść. Twórz jak ludzie sukcesu”. Mogą one okazać się niezwykle przydatne w momencie, gdy będziesz chciał swoje marzenia wdrożyć w życie. Każdy człowiek sukcesu musiał zmienić kreatywność w produktywność. I Ty również możesz nauczyć się ją podsycać, poddawać się twórczemu procesowi i czerpać przyjemność (i oczywiście korzyści) z niego.

Gdy nienawiść jest siłą…

Dan Norris twierdzi, że w każdym z nas na dwóch różnych biegunach stoją naprzeciw siebie wspomniana już kreatywność i nienawiść. To ona jest sprawcą naszej blokady przed podjęciem decyzji czy wyzwań. Neguje powstające w naszym umyśle pomysły, torpeduje je już na starcie. Jednak jest na nią sposób – trzeba nauczyć się ją kontrolować, aby nie doprowadziła do zawodowej klęski. Błędny sposób myślenia, czy otaczanie się osobami toksycznymi prowadzi właśnie do tego, że noszona w nas kreatywność jest zblokowana. Jednak to od Ciebie zależy, jak wykorzystasz każdą dobę. Wyrywając się z szablonu codzienności, zmieniając miejsce pracy, środowisko, w którym tkwisz na co dzień, zrywając ze złymi nawykami, Jesteś w stanie podjąć twórcze wyzwanie i marzenia przekuć na realne rzeczy.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: