Czy wykorzystujesz swoje możliwości? Zacznij z Mateuszem Grzesiakiem

Nie zawsze myślisz o sobie dobrze? Masz problem z uwierzeniem we własne możliwości? To może czas najwyższy to zmienić? Poznaj na to sposób. Na jakość naszego życia wpływa to, jak bardzo w pełni wykorzystujemy nasz osobisty potencjał. Bazując na nim jesteśmy w stanie efektywniej działać. Mateusz Grzesiak, międzynarodowy nauczyciel i trener, psycholog i autor licznych książek o rozwoju osobistym, emocjonalnym oraz duchowym pochylił się nad tym problemem w „Success and Change”.

Podróż w głąb siebie

W tej publikacji zaprosił czytelnika w podróż, która ma na celu odkrycie i „przerobienie” błędów, które powtarzamy na co dzień oraz przeżywanych frustracji. Zwieńczeniem tej przygody ma być świadome życie oparte na wolności emocjonalnej, w którym można oprzeć się na stabilnych relacjach oraz realizować skutecznie zamierzone cele. Jednak, aby tak się właśnie ta podróż zakończyła, trzeba zajrzeć dość głęboko w samego siebie.

Masz wpływ na bieg wydarzeń!

Filtrując swoje wewnętrzne obszary, z pewnością odkryjesz, że walczysz czasami z pewnymi blokadami czy ograniczeniami. Do tego nachodzą jeszcze różne, męczące nawyki, stare przeświadczenia. Nie brakuje także problematycznych relacji i wielu innych przeszkód. Jest to więc okazja, aby spróbować z nimi zerwać, pozbyć się tych niewygodnych ograniczeń i zacząć realizować plany na własnych warunkach. Może nawet nie Jesteś w pełni świadom tego, ale to jednak Ty masz możliwość wpływania na bieg różnych wydarzeń. Wykorzystując swój umysł, będziesz mógł kreować rzeczywistość. Mając wiarę w to, że się uda, odniesiesz sukces, bo nic Cię już nie zatrzyma na drodze do osiągnięcia danego celu.

Dostosowywanie się do innych, porównywanie się, brak wiary we własne możliwości, zbyt niskie poczucie własnej wartości, skłonność do perfekcjonizmu (który często na skutecznie „unieruchamia”) – to czynniki, które mogą ograniczać wykorzystywanie własnego potencjału możliwości. Kiedy już „przepracujesz” te i inne ograniczające kwestie, będzie Ci znacznie łatwiej poprawić jakość swojego życia!

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: