Dobry humor na dzień dobry

Wstaje kolejny poranek, słońce wpada do pokoju, radość i błogość rozchodzą się po Twoim ciele. Uśmiechasz się od ucha do ucha, rześko przeciągasz, odchylasz kołdrę i z energią wchodzisz w codzienność – tak trzeba zaczynać każdy dzień! Poznaj nasze trzy sposoby na radosny poranek, aby na dzień dobry… mieć dobry humor!

Nawodnij się!

Swoje wejście w każdy dzień zaczynaj od szklanki wody mineralnej, która pozwoli Ci uzupełnić płyny i delikatnie pobudzi do pracy metabolizm. Warto dodać do niej sok z cytryny – uzupełnisz w ten sposób witaminę C i jednocześnie od razu się ożywisz, ponieważ zapach cytryny pobudza. Nie doceniamy właściwości wody na co dzień, tymczasem razem z nią dostarczamy do organizmu wiele składników odżywczych, w tym węglowodany, witaminy i substancje mineralne. To główny budulec naszego organizmu i mózgu – aby cały „mechanizm” zaskoczył od samego rana, nigdy nie zapominaj o szklaneczce H2O.

Ruch, ruch, ruch

Nawet jeśli jesteś mało skłonna do aktywności fizycznej i bardzo Ci się spieszy, zmobilizuj się do paru przysiadów, dwóch pajacyków i skłonów. Chodzi o rozciągnięcie mięśni i kości, które w nocy pozostawały w stanie spoczynku – wystarczy parę minut porannej gimnastyki, aby pobudzić krążenie i poprawić sobie ogólne samopoczucie. Delikatny skok adrenaliny i poprawa humoru gwarantowana!

 

Śniadanie

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zjedz coś pełnowartościowego, co da Ci dużo energii do pracy i codziennych obowiązków – kolorowe kanapki, pyszną owsiankę, jogurt naturalny z płatkami i letnimi owocami albo jajecznicę czy pożywną shakshukę. Nigdy nie rezygnuj z pierwszego posiłku – to on przyspiesza metabolizm, pobudza do działania i po prostu sprawia przyjemność kubkom smakowym.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 2.6 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: