Cyberseksoholik – czy nim jesteś?

Każde uzależnienie jest szkodliwe, natomiast te seksualne są, dodatkowo, bardzo niebezpieczne dla życia intymnego. Kim jest cyberseksoholik? Kto nie powinien się martwić tym pytaniem? Czy ja jestem cyberseksoholikiem? 

 

Wszyscy lubią od czasu do czasu pofantazjować na temat seksu. Czasami dzieje się to z udziałem drugiej osoby, kiedy oboje opowiadają sobie o swoich łóżkowych marzeniach. Jest to zdrowe i nawet wskazane w długim związku. Osoby, które nie znalazły sobie jeszcze partnera, chętnie angażują się w tzw. „sexting” – pisanie z obcą osobą w Internecie na tematy seksualne. To również nie jest nic złego, pod warunkiem, że ma się pewność, iż drugi człowiek faktycznie istnieje, a nie jest, powiedzmy, dwunastoletnim chłopcem podszywającym się pod dorosłego mężczyznę. Internetowa anonimowość pozwala bowiem na podejmowanie rozwiązłych tematów bez zawstydzenia, a skrywane fantazje potrafią wtedy ujrzeć światło dzienne… natomiast aż do spotkania w cztery oczy nie jest się absolutnie pewnym drugiego człowieka.

O jeden seks za daleko

Kim jest w takim razie cyberseksoholik? To osoba, która uzależniła się od sextingu oraz pornograficznych treści zamieszczanych w Internecie. Całe dnie spędza na erotycznych czatach oraz wideoczatach, gra w gry o tematyce seksualnej (także tych pozwalających na interakcję z drugą osobą), a w wolnym czasie jego myśli zaprząta tylko to, kiedy tylko odda się kolejnym aktom.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś cyberseksoholikiem, odpowiedz sobie na następujące pytania.

• Czy posiadasz więcej niż jednego seksualnego partnera w Internecie? TAK/NIE

• Czy uprawiasz cyberseks więcej niż raz w miesiącu? TAK/NIE

• Czy w czasie wolnym zastanawiasz się nad seksem, który będziesz uprawiał za pośrednictwem Internetu? TAK/NIE

• Czy więcej niż raz zdarzyło ci się zdradzić realnego partnera w Internecie? TAK/NIE

Jeśli odpowiedź na trzy pytania była twierdząca, skonsultuj się ze specjalistą – prawdopodobnie masz problem z cyberseksoholizmem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->