Blogi, vlogi i kursy online – czy to skuteczne źródła motywacji do własnego rozwoju?

Walka o rozwój osobisty to indywidualna sprawa każdego człowieka. Nikt nie może nas do tego zmusić, a tym samym nie będzie szukał za nas motywacji do działania. Zawzięcie się w sobie i znalezienie punktu zaczepienia, który nas zaciekawi to pierwszy z kroków, ku samorealizacji. 

Blogi i vlogi

Współczesne blogi oraz vlogi stanowią nie tylko świetne źródło informacji na tematy związane z rozwojem, ale także są świadectwem osób, które zawalczyły o własne ambicje i odniosły w tym sukces. Czytanie blogów tematycznych i opieranie się na zawartej w nich wiedzy czy też doświadczeniach może stanowić bardzo wartościowe źródło, zwłaszcza gdy ich autorzy są postaciami, z którymi z łatwością się utożsamimy.

Kursy online

Praca na pełen etat, a także domowe obowiązki nie zawsze umożliwiają nam uczestnictwo w zorganizowanych kursach zewnętrznych. Na szczęście rozwój Internetu, a także wielu firm z różnych branż sprawił, że współcześnie możemy poszerzać swoją wiedzę i edukować się nie wychodząc z domu. Kursy online to rozwiązanie dla każdego. Istnieje tysiące stron, na których można znaleźć szkolenia, a także materiały edukacyjne wpływające na progres osobisty. W ten sposób sami dostosowujemy, ile czasu poświęcamy na naukę oraz to kiedy się jej podejmujemy. Platformy edukacyjne, których także jest coraz więcej, udostępniają coraz to szerszą ofertę kursów, tym samym nie ograniczając nas w rozwoju i umożliwiając poszerzanie horyzontów.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: