Aktywności zimowe – jakie i gdzie?

Jak zachować formę zimą, kiedy każdy z nas chciałby zaszyć się w domu pod górą koców i poduszek? Nie zapominajmy, że zima jest doskonałym czasem na różnego rodzaju aktywności! Skorzystajmy z tego czasu i ze wszystkich zalet, jakie posiada.

Aktywności na zewnątrz

Chociaż temperatura może być nieco niższa od tej, którą najbardziej lubimy, nic nie stoi na przeszkodzie do tego, by raz na jakiś czas wyjść na spacer. To najbardziej podstawowa aktywność fizyczna, którą możemy kultywować w każdym miejscu. Brak upałów to doskonały czas na power walking, czyli intensywne marsze w szybkim tempie, które błyskawicznie nas rozgrzeją.

A co, gdy pojawił się śnieg? Korzystajmy z niego! Rzucanie się śnieżkami i lepienie bałwana z dziećmi to wspaniały trening całego ciała. Nie zapominajmy także o najbardziej podstawowych sportach zimowych, takich jak jazda na łyżwach, snowboard czy jazda na nartach. W pierwszym przypadku nie musimy nawet nigdzie wyjeżdżać, bo dzisiaj każde duże i wiele mniejszych miast oferują mieszkańcom lodowiska w dobrej cenie. Wynajmiemy tam także łyżwy, więc nic nie stoi na przeszkodzie do tego, by nauczyć się nowych umiejętności łyżwiarskich!

Snowboard czy jazda na nartach mogą stanowić większy problem. Tutaj jednak wyjście jest również logiczne. Jeśli planujemy wyjazd świąteczny czy wyprawę na ferie, zamiast ciepłych krajów – postawmy na rodzime góry, gdzie znajdziemy wiele fantastycznych miejsc do uprawnia sportów zimowych.

 

Ćwiczenie pod dachem

A jeśli nie lubimy wychodzić z domu, czemu nie zacząć ćwiczyć we własnym pokoju? W sieci znajdziemy mnóstwo doskonałych programów treningowych. Oprócz tego warto pamiętać o zimowych promocjach na siłowniach, a także na doskonałych nowościach, takich jak zumba czy spinning. Wybór jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie!

  /rp

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->