Znajdź równowagę po narodzinach dziecka

Po porodzie i zaprezentowaniu dziecka całej rodzinie zmienia się wszystko. Dochodzą nowe obowiązki, często zaskakujące rzeczy, na które nie byliśmy przygotowani niezależnie od tego, jak wiele podręczników mogliśmy przeczytać. Początki nie zawsze są radosne i niekiedy możemy spotkać się z dużym stresem. Jak sobie z nim radzić? Jak znaleźć równowagę po narodzinach dziecka?

Planowanie

To bardzo ważny punkt, który zacząć należy przed narodzinami. Bądźmy jednak świadomi tego, że nie zawsze rzeczywistość będzie zgodna z tym, co sobie zaplanowaliśmy. Posiadanie pewnych wytycznych oraz wizji swojego życia po dziecku może pomóc. Zaplanujmy więc, kto opiekuje się dzieckiem w pierwszych miesiącach jego rozwoju, jak wygląda nasza sytuacja na rynku pracy oraz na czyje wsparcie możemy liczyć w nagłych sytuacjach. Przygotujmy dom i mieszkanie na przyjęcie dziecka. Zaopatrzmy się w najważniejsze rzeczy.

Wsparcie

To punkt, bez którego trudno będzie nam znaleźć równowagę. Wsparcie u partnera i partnerki oraz rodziny czy przyjaciół to bardzo istotny element nauki życia z nowo narodzonym dzieckiem. Znajdźmy ludzi, którzy pomogą nam w codziennych obowiązkach, zrobią zakupy, zaopiekują się maleństwem, a jeśli będzie trzeba – wysłuchają naszego narzekania i pozwolą nam na chwilę słabości.

Zakaz perfekcjonizmu

Chociaż na zdjęciach w sieci widzimy uśmiechnięte rodziny, zawsze w ślicznych mundurkach, życie tak nie wygląda. Dajmy sobie czas na brud, łzy, zabieganie oraz stos nieumytych naczyń. Jeśli zrobimy sobie wolne od perfekcjonizmu, poświęcimy ten czas na to, co liczy się najbardziej.

Przede wszystkim pamiętajmy jednak o tym, że wydarzył się mały cud, którego wynik trzymamy w dłoniach. Poświęćmy się więc rodzinie i dajmy sobie czas na dostosowanie się do nowej sytuacji.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: