Zawsze jest czas na szczęście – film „Nowszy model”

Film „Nowszy model” to komedia romantyczna, która w trochę nieszablonowy sposób pokazuje relacje pomiędzy dwojgiem ludzi. Sandy ma 40 lat, dwójkę dzieci, rozwód z mężem, który ją zdradzał. Aram ma 25 lat i także nieudane małżeństwo. Czy tych dwojga może połączyć coś więcej? Czy każdy ma swój czas na szczęście?

Święty spokój

Osoby po nieudanych związkach są zranione i długo nie mogą dojść do siebie. Nie ma mowy o nawiązywaniu bliskości z kimkolwiek – boją się ponownego zranienia. A przecież miłość czeka dosłownie „za rogiem”. Dokładnie tak było w „Nowszy model” – Sandy po wyprowadzce od męża szuka mieszkania i trafia na młodego i przystojnego Arama. Początkowo zajmował się jej dziećmi, ale z czasem ich relacjie zaczęły się niespodziewanie zmieniać.

Różnica wieku

Oboje czuli to samo. Oboje chcieli bliskości, zrozumienia i nadawania na tych samych falach. Co stało na przeszkodzie? Wiek. Czy to jest rzeczywista bariera? Aram uważał, że nie ma to dla niego znaczenia. To Sandy – kobieta, racjonalna, ułożona – uważała, że to nie ma prawa zafunkcjonować. Odrzuciła od siebie miłość, którą czuła. Czy zatem szczęście ma ograniczenia wiekowe?

Happy end

Rozstają się. Ostatnia scena pokazuje sytuację w restauracji, kiedy spotykają się po pięciu latach. Znowu jest ten błysk, czar i zrozumienie. Czy zatem warto było odpuścić na pięć lat? Oboje przecież się kochali, a odpuścili ze względu na stereotypy lub powszechne poglądy. Odpuścili, bo tak wypadało. I właśnie to jest bez sensu. Bo jeżeli dwie osoby się kochają i są dla siebie stworzone – nie istnieją bariery, których nie da się przeskoczyć. Nie ważna jest różnica wieku, bo miłość i szczęście są zarezerwowane dla wszystkich.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: