Trenuj skupienie… z kropkami

W jaki sposób szybko i skutecznie trenować skupienie, pozbywać się stresu oraz rozwijać swoje umiejętności manualne? Autorzy serii „Połącz kropki” rozwiązanie widzą w prostym ćwiczeniu, które znamy już od dziecka. Dzięki łączeniu kropek można trenować się w cierpliwości, a jednocześnie tworzyć przepiękne obrazy.

Niezwykłe miejsca, ludzie i zwierz3ęta

Proponowana pozycja to książki o dużym formacie, w których można znaleźć nawet do 30 tysięcy kropek. Każdy obraz to kilkadziesiąt albo kilkaset kropek, które są ponumerowane. Nasze zadanie to wzięcie w dłoń długopisu albo ołówka, by kropki te… łączyć we właściwej kolejności. I chociaż może wydać się to dziecinnie proste, wymaga od nas ogromnego skupienia, żeby nie zniszczyć obrazu błędną numeracją lub niewyraźnymi kreskami.

 

Łącz i koloruj

W ofercie wydawniczej znajdziemy wiele pozycji tego rodzaju. Łączyć możemy więc obrazy prezentujące słynne budowle, portrety ludzi, zwierzęta, ale nawet obrazy! Autorzy sugerują, że połączony kropkami obraz można dodatkowo pokolorować, co rozwija zdolności artystyczne i dodatkowo rozładowuje napięcie.

Nieograniczony wiek

Obrazki tworzone tą metodą sprawdzą się dla osób w każdym wieku, bez ograniczeń, jeśli chodzi o płeć czy wykonywany zawód. Opierają się na prostym mechanizmie, który sprawdzi się wtedy, kiedy chcemy spędzić swój czas efektywnie. Oprócz skupienia rozwijamy tutaj przecież także cierpliwość, skuteczność zadaniową, a jednocześnie zyskujemy ważne godziny na przebywanie z samym sobą. Trenuj więc siebie, łącząc kropki!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: