Zalety tabletek antykoncepcyjnych, o których jeszcze nie wiesz

W wielu przypadkach celem regularnego zażywania pigułek antykoncepcyjnych jest uniknięcie ciąży. Jednak niewiele osób wie, że odpowiednio dobrane i stosowane zgodnie z zaleceniami mogą przyczynić się do poprawienia samopoczucia, kondycji skóry czy złagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Na które aspekty życia mają wpływ tabletki antykoncepcyjne?

Spis treści

Samopoczucie

Kobiety, które stosowały lub stosują tabletki antykoncepcyjne według zaleceń i znajomości swojego organizmu doskonale wiedzą, że pigułki zmniejszają skurcze brzucha, bóle piersi oraz wzdęcia często występujące podczas krwawienia miesięcznego. Te „trudne dni” dzięki antykoncepcji można przejść lżej, ponieważ samo miesiączkowanie jest wówczas krótsze i mniej obfite. W ekstremalnych sytuacjach miesiączkę można przesunąć także o miesiąc, nie przerywając cyklu spożywania tabletek.

Zdrowie

Z samopoczuciem często związane jest również zdrowie. Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” nie wzięło się znikąd. Poczynając od odpowiednich myśli, podejmuje się działania pozytywnie wpływające na nasze życie, co w rezultacie zapewnia promienny wygląd i dobry nastrój. Kiedy ograniczymy przykre objawy miesiączkowania, warto dowiedzieć się także o zdrowotnych właściwościach pigułek antykoncepcyjnych ze strony medycznej. Ich zażywanie redukuje liczbę owulacji, które mogą wpływać na zmiany komórkowe w jajnikach, skutkujące chorobami nowotworowymi. Dzięki tabletkom antykoncepcyjnych zmniejsza się ryzyko zachorowalności na raka jajników i trzonu macicy o nawet 40%.

Wygląd

Spożywanie tabletek antykoncepcyjnych pozwala dostarczyć do organizmu dodatkowe dawki estrogenu, czyli hormonu powodującego spadek stężenia testosteronu, który to często powoduje wydzielanie nadmiernego sebum przez skórę. W związku z tym skóra jest bardziej odżywiona, wolna od niedoskonałości oraz wyprysków trądzikowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: