Jak wykorzystać washi tape?

Istnieje wiele sposobów na ozdabianie swoje rzeczy. Czy to przy pomocy naklejek, czy też bardziej zaawansowanych technik wymagających umiejętności plastycznych, jak decoupage. Obecnie coraz popularniejsze stają się taśmy washi tape. Poniższy poradnik może posłużyć jako inspiracja do kreatywnego wykorzystania tasiemek.

Spis treści

Akcesoria biurowe

Chcesz się wyróżnić pierwszego dnia szkoły? Estetyczne spinacze ułatwiają Ci zorganizowanie dokumentów? Dzięki washi tape dopasujesz je do swoich upodobań bez wydawania dużej ilości pieniędzy na unikatowe, designerskie akcesoria biurowe. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów taśmy, różniących się od siebie szerokością, wzorami oraz kolorystyką, dzięki czemu z łatwością można je dopasować wedle upodobań. Ponadto dużym atutem jest możliwość łatwego zdjęcia washi tape bez uszkodzenia materiału, na który została naklejona, co sprawia, że bardzo szybko całkowicie zmienimy nasz segregator bez pozostawienia na nim śladów.

Kable

Dzięki washi tape można w bardzo łatwy sposób oznaczyć swoje kable. Dzięki temu już nigdy nie będziemy mieli problemu z wybraniem odpowiedniego kabla do konkretnego urządzenia. Dużym atutem są jaskrawe kolory tasiemek, co zdecydowanie ułatwi znalezienie kabla w torebce, gdy potrzebujemy natychmiast naładować telefon. Washi tape nie uszkodzi naszych kabli, ponieważ stworzona jest z delikatnego, lecz trwałego materiał o właściwościach papieru ryżowego.

Pudełka oraz opakowania prezentowe

Częstym sposobem na ozdabianie pudełek lub szkatułek jest wspomniana wcześniej technika decoupage. Dzięki washi tape podobne lub nawet lepsze efekty można osiągnąć w prostszy i przyjemniejszy sposób. Różne wzory i kolory można przyklejać tak, by tworzyły kształty, które ozdobią nasze pudełko lub wskażą na jego zawartość, ułatwiając nam organizację. Innym ciekawym sposobem wykorzystania washi tape jest naklejenie jej na paczki prezentowe, które dzięki temu wyrwą się schematycznemu ozdobieniu papierem i wstążeczką.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->