Jak szybko zmienić swoje mieszkanie? Pomyśl artystycznie! Nawet najpiękniejsze i najbardziej lubiane mieszkanie wymaga od czasu do czasu pewnych zmian. Motywacją jest chęć odświeżenia wnętrza, uczynienia go bardziej stylowym lub też upiększenie związane z panującym okresem w roku. Jak można szybko odmienić oblicze mieszkania i przy tym nie wydawać na to wiele pieniędzy? Kilka artystycznych pomysłów znajdziesz właśnie tutaj!   

Spis treści

DIY – czyli zrób to sam, aby mieszkać pięknie

W sieci możesz znaleźć wiele przeróżnych koncepcji dotyczących samodzielnego tworzenia dekoracji. Warto wziąć pod uwagę kilka z nich, jeśli szczególnie zależy Ci na tym, aby mieć w swoim „M” coś unikalnego i zrobionego własnoręcznie. Może i poświęcisz temu zadaniu nieco czasu, ale satysfakcja na pewno będzie ogromna, kiedy rodzina i przyjaciele docenią to, jak przeobrażone zostało mieszkanie.

Co możesz zatem zrobić? Wśród kilku ciekawych propozycji warto wziąć pod uwagę:

 
  • obraz – bez problemu w sklepie online lub stacjonarnym kupisz płótno o dowolnym rozmiarze, które stanie się bazą dla Twojej twórczości. Nic nie ogranicza wyobraźni – jedynie kolory farb, jakie posiadasz. Obraz może przedstawiać wszystko – nieokreśloną abstrakcję, inicjały czy też portrety członków rodziny namalowane przez dzieci;
  • ozdobne pudełka – chcesz uporządkować przestrzeń i jednocześnie ją udekorować? Postaw na ozdobne pudełka, jakie z łatwością wykonasz, mając kilka starych opakowań po butach, klej oraz kolorowy papier;
  • świeczniki ze słoików – tutaj pomysłowość nie zna granic. Słoiki możesz malować, obwiązywać sznurkiem, wkładać do nich lampki LED i tym samym uzyskasz ciekawy efekt.

Pomysły realizowane na większą skalę

Jeśli Twoim celem są jednak większe zmiany, niż tylko dodanie kilku elementów dekoracyjnych, nie wahaj się. Wśród pomysłów, których efekty okażą się zarówno estetyczne, jak i praktyczne warto wymienić:  
  • malowanie ścian farbą kredową – wystarczy niewielka powierzchnia w przedpokoju lub w kuchni, gdzie później będziesz zapisywać np. ważne rzeczy czy też przepisy;
  • metamorfoza mebli – stare komody i szafki udaje się szybko ozdobić samoprzylepną okleiną, która jest dostępna w szerokiej gamie wzorniczej. W ciągu kilku chwil i niskim kosztem odmienisz oblicze salonu.
  Wygląd mieszkania można również bardzo szybko przeobrazić, zakładając nowe poszewki na poduszki, wieszając kolorowe zasłony w oknach lub też montując lustro w przedpokoju. Opcji jest naprawdę wiele. Którą z nich wybierasz?

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->