Wody termalne w Polsce – gdzie warto się wybrać?

Choć nie każdy o tym wie, to okazuje się, że Polska ma jedne z najbogatszych źródeł wód termalnych w Europie. Ich prawdziwym zagłębiem jest region Podhala, gdzie gorące źródła zasilają nie tylko bardzo popularne kompleksy basenowe, ale też część gospodarstw domowych m.in. w Zakopanem. Rosnąca świadomość na temat dobroczynnych właściwości wód termalnych powoduje, że coraz więcej osób chce zafundować sobie sesję terapeutyczną i relaksacyjną w basenie wypełnionym gorącą, zasobną w cenne składniki cieczą. Gdzie zatem warto się wybrać? Skorzystaj z naszej podpowiedzi.

Kierunek: Podhale!

Jeśli masz bardzo mało czasu i rzadko możesz sobie pozwolić na weekendowe wypady za miasto, to pewnie nie zainteresuje Cię tzw. turystyka termalna. Jest to ciekawy trend polegający na regularnym odwiedzaniu kompleksów termalnych w różnych częściach kraju. Jednak osobom, które chcą złapać bakcyla już podczas debiutanckiej wizyty w termach zdecydowanie możemy polecić udanie się w kierunku południowym, a dokładnie pod samiuśkie Tatry.

To tam znajdziemy największe zasoby gorących źródeł w naszym kraju, które w dodatku spełniają wszystkie kryteria pozwalające określać pozyskiwaną z nich wodę mianem właśnie termalnej (zgodnie z przepisami temperatura takiej wody na wypływie musi przekraczać 20 stopni Celsjusza).

Tylko w bezpośrednim regionie Zakopanego działa dziś co najmniej kilka godnych uwagi kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Biją one na głowę obiekty znajdujące się w innych częściach kraju, przede wszystkim w zakresie jakości i składu wody. Dlatego wybierając się na termy po raz pierwszy i chcąc mieć pewność, że będzie to dobrze spędzony czas, zdecydowanie warto wybrać się właśnie pod Tatry.

Który kompleks basenowy zasilany wodą termalną jest szczególnie godny polecenia?

Wybór ciekawych obiektów jest naprawdę spory, dlatego warto kierować się takimi kryteriami, jak oceny dotychczasowych gości, jakość wody termalnej oraz lokalizacja i atrakcje poza samymi basenami. Pod każdym z tych względów mocno wyróżniają się Termy BUKOVINA.

Jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego atutem jest fantastyczne położenie – znajduje się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, w odległości kilkunastu minut jazdy samochodem z Zakopanego. Dzięki takiej lokalizacji goście term mogą relaksować się w gorącej wodzie i jednocześnie podziwiać zachwycającą panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich.

Głównym atutem Term BUKOVINA jest natomiast sama woda termalna. Obiekt pozyskuje ją z ujęcia znajdującego się na głębokości 2400 metrów, pod zboczem Wysokiego Wierchu. Badania potwierdziły wybitne właściwości prozdrowotne tej wody, która zawiera aż 28 najcenniejszych składników mineralnych i ma korzystny bilans jonowy.

Zaplanuj sobie dłuższy pobyt na termach

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla osób mieszkających w północnej Polsce wyjazd na termy w okolicach Zakopanego jest całodzienną wycieczką, którą trzeba wcześniej zaplanować. Stąd zawsze dobrym pomysłem jest zafundowanie sobie weekendowego pobytu na termach.

Tutaj znów warto pochwalić Termy BUKOVINA, które idealnie sprawdzają się właśnie na dłuższe pobyty. Po pierwsze: nie sposób się tam nudzić. Na miejscu czekają nie tylko efektowne baseny wypełnione wodą termalną, ale też zjeżdżalnie, atrakcyjna strefa SPA z saunami i jacuzzi, punkty gastronomiczne czy szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych w Wellness BUKOVINA.

Po drugie: z termami sąsiaduje komfortowy, czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA, którego goście mają bezpośredni, nieograniczony dostęp do strefy basenowej, unikając kolejek i mogąc korzystać z dobroczynnych właściwości wody termalnej wtedy, gdy mają na to ochotę. Hotel regularnie oferuje atrakcyjne pakiety pobytowe, w tym dla dwojga i dla całych rodzin, co dodatkowo zachęca do zaplanowania sobie weekendu w tym przepięknym zakątku naszego kraju.

Polska ma na tyle duże zasoby wody termalnej, a jej jakość jest tak wysoka, że naprawdę szkoda byłoby nie wykorzystać tego potencjału. Jeśli więc nigdy wcześniej nie miałeś okazji zażyć kąpieli termalnej, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Baseny termalne są czynne przez cały rok, dlatego zaplanuj sobie wolny weekend, zabierz drugą połówkę lub całą rodzinę i zafunduj sobie wypoczynek, jakiego dawno nie doświadczyłeś.

Więcej o wodach termalnych w Polsce i ich właściwościach uzdrowiskowych przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/wody-termalne-w-polsce-korzystajmy-bo-jest-z-czego.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: