Własnoręcznie robiona biżuteria – dla początkujących

Własnoręcznie stworzona biżuteria to nie tylko świetny sposób, aby mieć biżuterię, która całkowicie spełnia nasze oczekiwania, co do jej wyglądu, ale także pomysł na prezent, który można dowolnie spersonalizować. Od czego zacząć, aby móc się cieszyć nowym hobby?

Podstawy kluczem do sukcesu

Robienie biżuterii we własnym zakresie wcale nie musi być trudne. Co ważne, dla wielu jest to nie tylko sposób na indywidualną biżuterię, ale także na spędzanie wolnego czasu, wypełnienie dnia nowym, ciekawym hobby! Chcąc rozpocząć swoją przygodę z robieniem kolczyków, naszyjników czy pierścionków, należy się wyposażyć w konkretne narzędzia.

Przede wszystkim potrzebne Ci będą szczypce – płaskie, okrągłe, a także tnące. To właśnie dzięki nim będziesz w stanie decydować o długości naszyjników, zamykać wszelkie kółka przy kolczykach, a także mocować w konkretnym miejscu dany wisior czy kamyczek.

 

Nie mniej ważne są półfabrykaty, takie jak bigle, sztyfty, zapięcia, klipsy, a także karabińczyki, federingi, ogniwa, kółka i elipsy i wiele wiele innych. Pamiętaj jednak, że wiele z tych elementów dostępnych jest w różnych opcjach – od rozmiarów, po modele, kolory, aż po możliwości, jakie oferują (pojedyncze, podwójne, a także mnogie).

Garść informacji

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z biżuterią robioną ręcznie, warto zasięgnąć informacji o różnorodnych technikach. W zależności od preferencji możesz wykorzystać sutasz, decoupage, filcowanie, wire-wrapping, makrame, steampunk czy wiele innych. Obranie konkretnej drogi z pewnością ułatwi Ci prace nad wymarzoną biżuterią.

Jedyna granica to wyobraźnia

Posiadając już pełen zestaw potrzebnych akcesoriów – zarówno narzędzi, jak i elementów, z jakich składa się biżuteria, możesz przystąpić do tworzenia. W Internecie znajdziesz dziesiątki poradników, w których krok po kroku wytłumaczone jest, jakie działania podjąć i co w danym etapie powinnaś zrobić. W przypadku wzorów i kolorów jedynym ograniczeniem jest Twoja własna wyobraźnia. Jeśli brakuje Ci pomysłów, możesz poszukać inspiracji w sieci – z pewnością znajdziesz setki tablic z oryginalnymi wzorami własnoręcznie robionej biżuterii.

/M. S.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: