Malowanie akwarelą – sprawdź, czego potrzebujesz

Jeśli drzemie w tobie pasja do malowania i zastanawiasz się, jaką metodę wybrać, akwarela może być ciekawą propozycją. To wdzięczna technika, która pozwala tworzyć bajeczne obrazki, zarówno bardziej, jak i mniej skomplikowane. Jak jednak zacząć to hobby i czego potrzebujemy do malowania akwarelami?

Spis treści

Farby

Nie mogą być byle jakie. Wybierzmy dobre farby, dostępne w sklepach dla plastyków. Na początku nie potrzebujemy wielu kolorów, ale jeśli już pierwsze nasze próby będą polegały na utarczkach ze słabej jakości barwnikami, odbierzemy sobie całą przyjemność z pracy artystycznej. Wybierz więc farby wysokiej klasy, ale w mniejszej ilości barw. Na początek to doskonały zestaw.

Pędzle

Tutaj ważna uwaga – pędzle syntetyczne wchłaniają o wiele mniejszej wody niż te wykonane z włosia naturalnego. Jeśli więc wybieramy akwarelę, właśnie włosie syntetyczne stanie się naszym najlepszym przyjacielem.

Papier

Postawmy na taki papier, który ma w sobie domieszkę bawełny. Dzięki temu będziemy mogli osiągnąć bardziej satysfakcjonujący efekt bez obaw o to, że papier podrze się przez nadmiar wody.

Dodatki

Kubeczki na wodę, podstawka, ołówek i gumka to wszystkie inne elementy, jakie powinny pojawić się na naszym stanowisku. Dzięki nim będziemy mogli lepiej zaplanować swoją pracę i panować nad tym, co robimy z farbami i obrazkiem.

Na koniec – znajdź dobre lekcje online lub podręcznik, który cię inspiruje. Dzięki temu będziesz mógł świadomie i bez obaw robić pierwsze kroki w tej pięknej sztuce. A może warto wybrać dla siebie za jakiś czas zajęcia plastyczne w domu kultury? Powodzenia!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->