Skąd brać oryginalne pomysły na wszystko?

Jeżeli myślisz, że kreatywne działanie to wyłącznie domena artystów, twórców, to jesteś w błędzie. Każdy z nas może wyjść poza utarte schematy i z powodzeniem wdrażać autorskie, niesztampowe, zaskakujące pomysły w życie. Kreatywnością można wykazywać się na każdym polu, ale także ją rozwijać! Właściwie do wszystkiego, co robimy każdego dnia, możemy podejść w sposób innowacyjny. W pobudzeniu wyobraźni pomóc może książka Scotta Barrego Kaufmana i Carolyn Gregoire „Kreatywni”.

Zagłębiając się w książkę „Kreatywni” możemy dowiedzieć się, jak znaleźć pomysł na wszystko. W dziele zestawiono wydźwięk naukowy ze stylistyką popularnonaukową. Lektura porywa czytelnika już na samym początku. Autorzy, Scott Barry Kaufman i Carolyn Gregoire, przytaczają liczne przykłady naukowe a także raczą odbiorcę cytatami z literatury pięknej, obrazowymi metaforami. Ważne miejsce zajmują w książce opisy życia osób, które słyną ze swojej wynalazczości i niezwykłego wykorzystania swoich pomysłów.

 

Ogromna dawka wiedzy o kreatywności

Książka „Kreatywni” może okazać się przydatnym kompendium wiedzy dla nauczycieli. Autorzy wskazują w niej bowiem, jak dostrzegać objawy kreatywności, a przecież nie od dziś wiadomo, że aktualny system edukacji nie ułatwia najmłodszym rozwijania w sobie tej cechy. Co więcej, z książki możemy dowiedzieć się, jak wykorzystywać nasze pokłady pomysłowości. Autorzy podkreślają, że nawet najprostsze czynności, banalne przedmioty mogą stanowić przyczynek do zawrotnych pomysłów. Należy wspomnieć, że poszukując kreatywności powinniśmy zadbać o równowagę między bacznością, a fantazjowaniem.

Omawiana pozycja książkowa stanowi wyczerpujący poradnik o kreatywności. Czytelnik jest inspirowany do poszukiwania niesztampowych rozwiązań i oryginalnych pomysłów. Kreatywność wcale nie musi być wykorzystywana tylko i wyłącznie do tworzenia dzieł sztuki. Twórczy człowiek prowadzi ciekawe życie.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: