Seksoholizm w sieci

Seksoholizm to problem coraz bardzo powszechny, który jednak wciąż jest dość mocno bagatelizowany. Obecny rozwój Internetu, bezproblemowy i tani dostęp do sieci internetowej sprawia, że zjawisko seksoholizmu przybiera na sile i staje się coraz powszechniejsze. Jak objawia się seksoholizm w sieci i czym jest cyberseks?

Cyberseks – tylko pozornie niewinna znajomość internetowa

W sieci pojawia się coraz więcej portali oraz forów społecznościowych, na których miłośnicy erotycznych doznań mogą się wspólnie spotykać, oczywiście wirtualnie. Praktykowanie w takich miejscach cyberseksu to po prostu symulowanie czynności oraz doznań towarzyszących realnemu zbliżeniu, ale bez kontaktu fizycznego.

Choć tego typu „zbliżenia wirtualne” wydają się niegroźne, to jednak mogą bardzo negatywnie wpływać na psychikę oraz życie osób zaangażowanych w cyberseks. Dość szybko mogą pojawiać się problemy w rodzinie, szczególnie pomiędzy partnerami, z których jeden często ucieka do cyberseksu. Uzależniająca się osoba nie ma ochoty na fizyczny kontakt ze swoim partnerem albo brakuje jej na to siły. Co gorsza, często sesje cyberseksu trwają całą noc. Pojawia się zmęczenie, które może negatywnie odbijać się na wydajności w pracy, nierzadko rujnując karierę zawodową.

Niewinny związek internetowy bez kontaktu fizycznego może także przerodzić się w spotkania w realnym świecie, prowadząc do zdrady i pełnego rozpadu związku.

Skąd bierze się seksoholizm?

Uzależnienie od seksu internetowego może mieć bardzo zróżnicowane podstawy. Naukowcy upatrują przyczyny przede wszystkim w niezadowoleniu osoby z własnego życia erotycznego. Spełnianie swoich fantazji erotycznych poprzez Internet jest niezwykle proste i szybko uzależnia.

To również niskie poczucie własnej wartości czy wstyd przed realizacją fantazji erotycznych. Zjawisko jest bardzo groźne szczególnie wtedy, gdy uzależniona osoba ma nie tylko życiowego partnera, ale i dzieci. Pogorszenie relacji między partnerami w związku negatywnie odbija się również na dzieciach.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu uzależnień? Zapraszamy na stronę naszego Partnera – Klinika OAZA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: