Regularność w odżywianiu. Ile posiłków dziennie należy spożywać?

Podstawą zdrowia jest zbilansowana dieta. Nie chodzi jednak tylko o to, by liczyć kalorie i uważać na ilość węglowodanów. Regularność odżywiania się ma także ogromny wpływ na nasz organizm oraz na wszystkie jego funkcje. Dowiedz się więc ile posiłków należy zjeść i jak często to robić.

Spis treści

Dlaczego regularnie?

Przede wszystkim, ponieważ regularne odżywianie to najlepsze zaspokojenie potrzeb fizjologicznych naszego organizmu. Regularne spożywanie posiłków pozwala także kontrolować nasz głód, dzięki czemu nie korci nas, by zjeść coś słodkiego lub zamówić sobie szybkie danie. Przestrzeganie stałych posiłków pozwala unikać podjadania na koniec dnia, ponieważ przez cały dzień nasz organizm o określonych godzinach dostaje tyle kalorii, ile potrzebuje.

Kiedy jeść?

Zaleca się jedzenie o stałych porach, które są wyznaczone przez nasz tryb życia. Zacznijmy więc od śniadania, które powinno być nie później niż w ciągu godziny od pobudki. Następnie posiłki powinny pojawiać się co około 3 godziny. Dzięki temu zachowamy właściwy proces trawienia i szybkiej stracimy zbędne kilogramy. Nie będziemy przy tym czuć się głodni.

 

Kiedy kolacja?

W tej sprawie znajdziemy ogrom mitów, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Niektóre osoby twierdzą, że nie wolno jeść po godzinie 18. Nie jest to jednak prawda. Pora jedzenia powinna być zależna od pory naszego pójścia spać. Ostatni posiłek zjedzmy więc około 3 godziny przed snem.

Jak jeść?

Oprócz odpowiedzi na pytanie o czas warto także odpowiedzieć na pytanie o sposób jedzenia. A jeść należy powoli i w skupieniu. Ograniczmy więc bodźce związane z oglądaniem telewizji czy rozmowami. Skupmy się na posiłku. Niech będzie to nasz czas dla samych siebie.

/ol

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->