Ranny ptaszek – jak czerpać przyjemność z wczesnego wstawania?

Podobno wczesne wstawanie pozwala realizować więcej celów i polepsza samopoczucie, ponieważ w pełni wykorzystujemy naturalne światło słoneczne. Aby jednak sprawdzić to samemu, należy… zacząć wstawać wcześniej. Nie jest to jednak takie proste. Dlatego sprawdźmy proste metody na to, by wstawać wcześniej i czerpać z tego radość.

Spis treści

Wcześniejsza pora snu

Podstawą wcześniejszego wstawania jest to… by wcześniej kłaść się spać. Jeśli będziemy chodzić spać o trzeciej nad ranem, pobudka o szóstej zawsze będzie brzmiała dla nas niczym tortura. Dlatego, jeśli chcemy zacząć wczesne wstawania, rozpocznijmy od wczesnego kładzenia się do łóżka.

O jednej porze

Zadbaj o regularność. Dzięki temu twój organizm przyzwyczai się do tego, że właśnie w taki sposób wygląda teraz rozkład dnia. Kładź się więc spać zawsze o tej samej godzinie i budź się również o tej samej porze.

Zadbaj o cykl snu

Nie będziesz wstawał wyspany, gdy nie dasz sobie czasu na to… by się wyspać. Człowiek potrzebuje około ośmiu godzin snu. Pamiętaj jednak o tym, że cykl snu trwa około 90 minut. Dlatego twój sen powinien trwać wielokrotność tego cyklu. Dzięki temu obudzisz się wraz z końcem cyklu snu, a nie w jego środku.

Kop energetyczny

Zacznij poranek od czegoś, co natychmiast postawi cię na nogi. Energetyczna playlista, dobre śniadanie, a może zimny prysznic? Testuj i znajdź przepis na sukces. Istotne jest to, by od razu po usłyszeniu budzika wstać na nogi i rozpocząć swój dzień. Dzięki temu twój mózg nie będzie zaspany, a twój organizm szybko przystosuje się do tego, że nadszedł czas do działania.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: