Jak nie popaść w codzienną rutynę?

Czujesz, że Twoje obecne życie zaczyna Cię powoli nudzić? Boisz się, że popadniesz w rutynę? Nie chcesz być „robotem”, który na autopilocie wykonuje codzienne obowiązki i czynności? Sprawdź, jak temu zapobiec i wciąż cieszyć się codziennym życiem, bez konieczności robienia radykalnej rewolucji!

Uporządkowane życie ma wiele zalet. Stałe godziny pracy, dodatkowe zajęcia sportowe, wspólna kolacja z rodziną czy chodzenie spać o stałej porze to przykłady takich elementów dnia, które nadają mu rytm i są dla wielu osób ważne. Warto jednak w tym wszystkim pilnować, aby nie popaść w rutynę. Bywa bowiem tak, że w pewnym momencie życia człowiek orientuje się, że od lat robi ciągle to samo i zaczyna go to nudzić. Wówczas przychodzi zniechęcenie i spadek motywacji. Jak do tego nie dopuścić?

 

Codzienne czynności nieco inaczej

Nie chodzi o to, by nagle wywracać całe życie do góry nogami. Na początek wystarczy wprowadzić do codziennego życia nieco drobnych zmian. Jeśli chodzisz lub jeździsz codziennie do pracy tą samą trasą, może by ją zmienić i pójść inną ulicą albo pojechać autobusem zamiast samochodem? Warto również spróbować zmodyfikować niektóre nawyki żywieniowe. Przykładowo, zamiast tradycyjnych kanapek – pobudzający koktajl z rana. A może wprowadzenie do diety nowego składnika albo poeksperymentowanie z nowymi, nieznanymi potrawami? To może być świetna zabawa! Dobrze jest przyjrzeć się temu, co robi się po pracy. Jeśli od kilku lat, dzień w dzień, spędza się czas na kanapie przed telewizorem, zamiast tego można spróbować wyjść na spacer, poczytać książkę czy zadzwonić do znajomych i umówić się na spotkanie. Wiele możliwości daje również zapisanie się na zajęcia: językowe, sportowe czy inne, pozwalające poznać i rozwijać nowe hobby. Jest to również okazja do nawiązania ciekawych znajomości.

Stop rutynie w związku!

Rutyna to coś, co dopada niejedną parę po kilku-kilkunastu latach wspólnego życia. Warto jej zapobiegać, aby nie dopuścić do powolnego wygasania uczucia i nie sprawić, że dwie, bliskie sobie osoby, zaczną być dla siebie obce. Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów:

 

• wyjście co pewien czas do restauracji, zamiast jedzenia obiadu w domu,

• randka – czas tylko dla siebie (bez dzieci!), powrót do początków relacji: pójście do kina, na spacer czy na romantyczną kolację,

• raz na kilka miesięcy – wyjazd na weekend w góry, nad jezioro czy do innego miasta po to, aby odciąć się na chwilę od codzienności i odpocząć.

 

Najprościej zapobiegać rutynie poprzez eksperymentowanie, próbowanie nowych rzeczy, powstrzymywanie się przed bazowaniem jedynie na starych, utartych schematach i szlakach. Wymaga to oczywiście poświęcania należytej uwagi sobie samemu i przyjrzenia się co pewien czas swojemu życiu – to nie przyjdzie samo. Jednak, jak to mówią, „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Warto zatem regularnie działać, aby nie poczuć nagle przytłaczającego znudzenia codziennością.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.3 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: