Przyczyny krótkich związków

Znalezienie drugiej połówki to marzenie wielu osób. Każdy pragnie miłości, jedni szybciej, drudzy później. Niestety, ale nierzadko dochodzi do tego, że w pary łączą się osoby, których związek nie ma racji bytu. Dlaczego tak wiele związków jest krótkotrwałych? Co wpływa na rozpad partnerstwa po krótkim czasie?

Spotkanie, zauroczenie i koniec

Każdy związek rozpoczyna się spotkaniem. Następnie jest zauroczenie, które przez pierwsze chwile w związku jest nieodłącznym uczuciem towarzyszącym obojgu partnerom. Zauroczenie sprawia, że partner wydaje się ideałem, jest perfekcyjny pod każdym względem. Jednak zauroczenie przemija, a niedostrzegalne dotąd wady stają się dokładnie widoczne i zaczynają przeszkadzać. To właśnie ten moment, w którym zauroczenie ustępuje miejsca racjonalnemu spojrzeniu na związek, jest końcem większości związków, gdyż okazuje się, że to wcale nie ten partner, z którym pragniemy spędzić resztę życia.

Rutyna

O ile każdy związek na początku jest bardzo energiczny, o tyle z czasem wkrada się w życie rutyna, która negatywnie wpływa na uczucia. Codziennie te same zachowania, brak niespodzianek i przewidywalność sprawiają, że partnerzy się od siebie oddalają i zauważają, jak bardzo się od siebie różnią. Przez nudę, która opanowała związek, zaczynają oni żyć własnym życiem, każde osobno, a niezgodności zaczynają dzielić i prowadzić do rozpadu.

Gdy zdejmie maskę

Początek związku to zazwyczaj czas, w którym każdy z partnerów pragnie zaimponować drugiemu. Zazwyczaj w tym okresie każde bardziej się wysila, pokazuje się z lepszej strony i stara się sprostać oczekiwaniom partnera. Przychodzi jednak moment, w którym ukochana osoba zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze i to, jakim jest człowiekiem bez maski, jaką założyła na początku związku. Nagle okazuje się, że związek tworzony jest z osobą, której nawet się nie zna.

Krótkotrwałość związków zależna jest przede wszystkim od tego, jak bardzo znają się osoby, które w niego wstępują. Im więcej wiedzą o sobie przed byciem w związku, tym mniej rozczarowań i motywów, aby zakończyć związek.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->