Pożegnaj okulary i soczewki kontaktowe – chirurgia laserowa Wrocław

Masz dość parujących, niepraktycznych okularów, utrudniających uprawianie sportów? A może przeszkadzają Ci soczewki kontaktowe, które musisz ściągać na noc i zawsze pamiętać, by mieć przy sobie specjalistyczny płyn oraz pojemniczek? Sprawdź, na czym polega zabieg korekty wzroku i jakie warunki należy spełnić, by zakwalifikować się do chirurgii laserowej. Wrocław jest miastem, w którym łatwo można znaleźć zabieg gwarantujący szybkie i trwałe efekty.

Chirurgia laserowa Wrocław – na czym polega zabieg?

Laserowa korekcja wzroku to operacja, polegająca na modelowaniu przedniej powierzchni rogówki tak, by usunąć wadę. Pierwsze bezpieczne operacje przeprowadzono w latach 80. ubiegłego wieku. Stale rozwijające się technologie zarówno w zakresie diagnostyki, jak i zabiegów sprawiają, że chirurgia laserowa we Wrocławiu jest dobrze przetestowaną i skuteczną metodą przywracającą zdrowe widzenie.

W trakcie zabiegu specjalista za pomocą lasera spłaszcza rogówkę u osób krótkowzrocznych lub uwypukla u dalekowidzów. W rezultacie pacjent może oglądać świat bez okularów czy soczewek kontaktowych, a pierwsze efekty są odczuwalne już na drugi dzień po operacji. Warto zaznaczyć, że operacja trwa zaledwie kilkanaście minut i jest zupełnie bezbolesna.

Wskazania i przeciwskazania do chirurgii laserowej we Wrocławiu

Dzięki chirurgii laserowej można pozbyć się takich wad jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Metoda ta jest jednak skuteczna w określonym zakresie wad sferycznych tj. od -10 dioptrii do +6 dioptrii, a także do 6 dioptrii cylindra w przypadku astygmatyzmu. Wśród głównych przeciwwskazań należy wymienić:

  • niestabilną wadę wzroku,
  • syndrom suchego oka,
  • starczowzroczność,
  • inne anomalie rogówkowe.

Alternatywą dla metody laserowej może być chirurgiczna korekcja wady wzroku, inaczej nazywana Refrakcyjną Wymianą Soczewki, o której więcej można przeczytać na stronie https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/chirurgiczna-korekcja-wzroku/.

Szukasz najlepszego specjalisty chirurgii laserowej we Wrocławiu?

Chirurgia laserowa we Wrocławiu pozwoli Ci na dobre pożegnać się z niedogodnościami związanymi z koniecznością noszenia okularów lub soczewek kontaktowych – nareszcie będziesz mógł w pełni cieszyć się spontaniczną aktywnością fizyczną czy podróżami. Jeżeli nie kwalifikujesz się do zabiegu laserowego, możesz sięgnąć po Refrakcyjną Wymianę Soczewek.

Warto postawić na klinikę, która oferuje różne metody korekcji wzroku i jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Wymagania te spełnia Wrocławskie Centrum Okulistyczne – wejdź na stronę placówki szpitalnej i umów się na pierwszą konsultację kwalifikująca do zabiegu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: