Wielu wybierających się na wakacje rodaków wciąż stawia na pobyt w kraju. Osoby, które zrezygnują z polskiego morza, stoją przed wyborem Mazury czy góry. Warto zainteresować się każdym z rozwiązań, ale to góry mogą zaoferować niezapomniane wrażenia krajobrazowe.
Spis treści
Piękno przyrody dla każdego
Około 1,5-godziny od Kuźnic znajduje się malowniczo położona Hala Gąsienicowa, gdzie każdego lata wędrują tłumy turystów. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w polskiej części Tatr, gdzie dotrzeć może niemalże każdy. Co ważne, znajdujący się tam Czarny Staw Gąsienicowy w niczym nie ustępuje Morskiemu Oku. Oczywiście znaleźć tam można również schronisko „Murowaniec”, które zaoferuje schronisko i strawę znużonym wędrowcom.
Staw na niemałej wysokości
Morskie Oko to najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w polskich Tatrach. Leżący na wysokości 1393 m n.p.m. staw odwiedzają każdego lata całe rzesze niestrudzonych wędrowców. Warto udać się tam latem bądź jesienią, kiedy miejsce zmienia się z gwarnej atrakcji turystycznej w oazę spokoju. Należy też wiedzieć, że spacer wokół całego jeziora to tylko 40 minut!
Ulepiona przez naturę
Przenosząc się z Tatr w Karkonosze, od razu widzi się oczyma wyobraźni Śnieżkę. Jest to najpopularniejszy szczyt tego masywu, którego zdobycie nie jest aż tak kłopotliwe, co przyczynia się do wzrostu liczby odwiedzin każdego roku. Wysokość 1602 m n.p.m. muszą zaliczyć wszyscy, którzy mają zamiar zdobyć Koronę Europy, gdyż Śnieżka jest najwyższym szczytem Karkonoszy! Ciekawostką jest fakt, że oglądany ze szczytu zachód słońca jest najpiękniejszym widokiem w kraju.
Na skalnym stole
Myśląc o polskich górach, nie można zapomnieć o Górach Stołowych, mieszczących się w Sudetach. Jest to pasmo bardzo tajemnicze, a zarazem oferujące niezapomniane widoki na krajobraz, którego nie można spotkać nigdzie indziej w Polsce. Są to tzw. góry płytowe, które są zjawiskiem rzadko spotykanym na skalę całej Europy! Udając się w rodzime góry, trzeba jednak pamiętać, że mają one do zaoferowania znacznie więcej – Rysy, Giewont, Zakopane, tajemnicze Bieszczady. To wszystko wciąż czeka na odkrycie!
/M. S.