Pokonaj stres prostymi metodami!

Żyjesz w ciągłych nerwach i szukasz domowego sposobu na odprężenie oraz obniżenie poziomu stresu? Podpowiadamy, co zrobić, aby się odstresować!

W dobie szybkiego stylu życia i ciągłego dążenia do samorealizacji jesteśmy narażeni na ciągłe życie w stresie. Natłok codziennych obowiązków domowych, jak i zawodowych, sprawia, że jesteśmy stale zestresowani. Jak zatem radzić sobie ze stresem?

Ludzki lek

Chcąc wyzbyć się stresu towarzyszącego nam podczas dnia codziennego, warto postawić na bliskie kontakty z ludźmi. Sprawdzi się tutaj nie tylko altruizm, który wzmaga w nas pewność siebie i poczucie spełnienia oraz wyzwala pozytywne emocje poprzez pomoc innym, ale także komplementacja. Prawienie szczerych komplementów osobom, z którymi pracujemy lub żyjemy, zmniejsza napięcie w grupie. Pocałunki i bliskość ukochanych osób, podobnie jak śmiech sprawiają, że obniża się w organizmie stężenie kortyzolu, a tym samym poziom stresu jest znacznie niższy.

Chwila relaksu

Po stresującym dniu warto postawić na chwilę odprężenia w kąpieli z olejkami eterycznymi, a także z solą epsońską, a następnie skusić się na masaż. Na obniżenie stresu duży wpływ ma także wypoczęty organizm, dlatego nie można zapomnieć o zapewnieniu sobie odpowiednich warunków i ilości snu. Drzemka w ciągu dnia to świetny sposób na pobudzenie krążenia i zregenerowanie sił. Wiele osób zauważa też pozytywny wpływ jogi na obniżenie poziomu stresu oraz medytacji, która pozwala się wyciszyć i odprężyć.

Zmiana nawyków

Bardzo duże znaczenie na poziom naszego stresu ma odżywianie. Złe nawyki sprawiają, że organizm nie dostaje odpowiedniej dawki niezbędnych składników odżywczych – rezygnacja z fast foodów to pierwszy krok do życia bez stresu. W sytuacjach kryzysowych warto jednak sięgnąć po 40 gramów gorzkiej czekolady, która pobudza organizm do wydzielania endorfin, obniżających poziom stresu. Wspominając już o zmianie nawyków, warto też postawić na detoks od wszelkich sprzętów technologicznych. Chwila spokoju i odcięcie się od otaczającej nas technologii pozwoli przyjrzeć się pięknu świata wokół nas.

Sposobów na samodzielne zwalczanie stresu jest wiele. Chcąc żyć w spokoju i harmonii, wystarczy przystanąć na chwilę i dostrzec otaczający nas świat – ludzi i naturę.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: