Jak ozdabiać wielkanocne jajka?

Ozdabianie wielkanocnych jajek jest jedną z najważniejszych wiosennych tradycji, bez której nie wyobrażamy sobie świąt w tak wielu domach. Jak jednak ozdabiać jajka w sposób ciekawy, niekoniecznie z użyciem pędzelka i farb? Sprawdź nasze sposoby i wypróbuj je na tę wiosnę!

Naklejki winylowe

To coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie. A wszystko ze względu na to, że jest coraz prostszy dostęp do tego rodzaju naklejek. Najpierw ugotujmy jajka, a później przyklejmy na nie naklejkę. Jeśli to już jest gotowe – zamoczmy jajko w barwniku. Czynność tę można powtarzać aż do uzyskania pożądanego efektu. A jeśli nie mamy takich gotowych naklejek, możemy zrobić własne z papieru samoprzylepnego.

Tęczowe jajka

 

Jeśli chcemy wykorzystać farby lub barwniki w niego inny sposób, przełóżmy jajka do durszlaka i tutaj naprzemiennie polewajmy kolorowymi barwnikami oraz wodą. Barwne plamy będą się rozpływać po jajkach, tworząc ciekawe, rozmazane kształty. Właśnie dlatego warto skorzystać z różnych barw. Będą się przenikać, tworząc jedyny w swoim rodzaju efekt.

Wosk

To kolejna, dobrze znana w niektórych domach, technika. Potrzebujemy w niej nie tylko barwników, ale także rozpuszczonego wosku, który otrzymamy po przetopieniu świecy. Najpierw należy zamoczyć jajo w wybranym kolorze. Następnie końce pokrywamy woskiem. Teraz znów zamocz jajko w barwniku. Tam, gdzie jajko pokrywał wosk, kolor nie będzie miał dostępu, dzięki czemu możemy stworzyć wielobarwne jajka.

To tylko niektóre z ciekawszych metod ozdabiania jajek. Pamiętaj, że jest ich o wiele więcej, a dziś do kolorowych jajek używać można wszystkich dostępnych materiałów, nawet takich jak włóczka czy cekiny. Ogranicza cię jedynie twoja twórcza wyobraźnia!

/mr

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->