Mów o swoich uczuciach!

O ile okazywanie uczuć przychodzi wielu z łatwością, o tyle rozmawianie o nich sprawia im wiele problemów. Warto jednak uzewnętrzniać swoje emocje i uczucia, aby osiągnąć szczęście i żyć w pełni radości. Dlaczego warto mówić to, co się czuje?

Dziel się emocjami z innymi

W życiu doświadcza się wiele – smutku, radości, złości, gniewu, a także szczęścia. Uczucia są po to, aby dzielić je z bliskimi z rodziny czy też przyjaciółmi, dzięki którym te przykre uczucia będą łagodnieć, a te przyjemne się umacniać.

Co ważne, uzewnętrzniając się przed innymi, stajemy się w ich oczach bardziej autentyczni, a tym samym i relacje, jakie nawiązujemy, stają się silniejsze i trwalsze. Tylko pokazanie prawdziwego siebie, swoich uczuć i emocji, jest w stanie zbudować prawdziwe przyjaźnie i związki.

Zawalcz o siebie

Wyrażając emocje, możemy osiągnąć znacznie więcej, niż tylko wzmocnione relacje z bliskimi. Jeśli jest nam źle w związku czy źle pracuje się z daną osobą, a będziemy skrywać swoje emocje, to nie możemy liczyć na poprawę sytuacji. Wypowiadając swoje uczucia na głos, możemy zwrócić uwagę drugiej osoby, na to, co nam przeszkadza, co nas drażni i co utrudnia nam życie. Ważne, aby nie były to oskarżenia, a słowa wypowiadane spokojnie, jednak nadal przedstawiające nasze odczucia.

Dostrzegaj więcej

Mówienie o tym, co nas męczy, co czujemy i jakie emocje targają nami danego dnia, czy w danym okresie to działanie, które działa pozytywnie nie tylko na nas, ale i na innych. Uzewnętrzniając się, zaczynamy dostrzegać podobne reakcje u innych. Choć nierzadko boimy się odrzucenia i z góry zakładamy, że ich reakcja na nasze uczucia będzie taka sama, jak nasza, to jednak istnieje szansa, że zaczniemy zauważać, że inni także zmagają się z podobnymi problemami. Co więcej, wyrażając swoje emocje, przestajemy blokować ich wyrażanie u innych – nie boją się oni z nami porozmawiać.

Wyrażanie emocji jest w stanie wnieść więcej dobrego, niż nam się wydaje. Wypowiedzenie tych kilku słów i opisanie emocji nami targającymi może nas uwolnić i pozwolić na głęboki oddech.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3.6 / 5. Vote count: 8

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: