Mała stopa jest niezwykle ważna – jak dobrać obuwie dla dziecka?

Gdy nasz maluch zaczyna chodzić, cieszymy się i zaczynamy myśleć nad wyborem odpowiedniego obuwia. Do tej pory wystarczały mu przecież antypoślizgowe skarpetki. Jednak z zakupem obuwia można wstrzymać się do czasu, aż dziecko zacznie wychodzić na zewnątrz. Kiedy jednak zdecydujemy, że to już pora, do sprawy musimy podejść zdecydowanie profesjonalnie.

Rzecz najistotniejsza – odpowiedni dobór obuwia

Wytyczne są bardzo proste: but musi być wygodny, wykonany z wysokiej jakości materiałów, nie krępować ruchów stopy, zapewniać jej odpowiedni wzrost, aby dziecko wraz z wiekiem nie nabawiło się wad postawy, zapewnić bezpieczeństwo, a także podobać się dziecku.
W pierwszej kolejności powinniśmy więc postawić na dobór odpowiedniego rozmiaru. Pomóc możemy sobie w tym przypadku specjalną miarką lub po prostu odrysować kształt stóp dziecka na kartce papieru oraz dodać do tego odpowiedni zapas – zwykle od 5 do 10 mm.

To zapewni stopie i palcom swobodne ruchy oraz umożliwi jej prawidłowy wzrost. Pamiętajmy również o tym, że takie pomiary należy wykonywać systematycznie, najlepiej co 2-3 miesiące, ponieważ stopa dziecka rośnie naprawdę szybko, szczególnie w pierwszych latach. Na co jeszcze zwracamy uwagę? Przede wszystkim na podeszwę, wysokość buta, to, w jaki sposób jest zapinany oraz materiały, z których został wyprodukowany. Polskie buty Befado to różnorodne fasony, które sprawdzą się jako pierwsze i wygodne obuwie dla maluszka.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy wybieramy buty dla dziecka?

Gdy dziecko będzie używało swoich butów do chodzenia i zabawy na zewnątrz, to muszą być przede wszystkim odpowiednio dopasowane
do panujących warunków pogodowych.

W sklepie online e-butydladzieci.pl dostępny jest szeroki asortyment różnych fasonów butów, które sprawdzą się zarówno latem
jak i zimą, a nawet w wyjątkowo szczególnych warunkach pogodowych jak chlapa i kałuże. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Buty do chodzenia powinny mieć na tyle miękką podeszwę, aby dziecko mogło swobodnie zginać ją na linii zginania palców. Istotny jest również czubek buta.

Buty Befado posiadają szerszy i nieco wyższy czubek, aby paluszki mogły swobodnie się w nim układać i poruszać. To, czy but jest dla dziecka wygodny, szybko zweryfikuje rzeczywistość. Jeśli dziecko zaczyna dziwnie się poruszać i podejrzanie szybko się męczy, będzie to znak, że być może coś jest nie tak z jego butami. Odpowiednie buty w żadnym stopniu nie krępują ruchów dziecka. Jeżeli kupujemy buty online, to dobrze zmierzyć również stopę dziecka wszerz. Dzieci mają naprawdę różne stopy, a odpowiednio dobrać obuwie nie jest łatwo. Zakupy w sklepie online Befado to również fachowa i rzetelna pomoc ze strony obsługi, która pomoże dobrać odpowiednie obuwie dla każdego dziecka.

Wybieramy kapcie i buty do przedszkola

Przychodzi taki czas, gdy wygodne i antypoślizgowe skarpetki również chcemy zamienić na znacznie bardziej poważne buty. Świetnym rozwiązaniem będą kapcie Befado. Jakie powinno być tego rodzaju obuwie dla maluszka? Jego prawidłowy dobór jest jeszcze bardziej istotny niż wybór butów na zewnątrz. To w nim głównie kształtują się pierwsze nawyki chodzenia. Powinny być przede wszystkim miękkie
oraz posiadać antypoślizgową podeszwę, jak wcześniejsze skarpetki. Dobrym wyborem są takie za kostkę, ponieważ kształtują i stabilizują stopę. Pamiętajmy jednak, że nie mogą być zbyt sztywne, aby nie  utrudniały ruchów. To zresztą bardzo łatwo zaobserwować w chodzie dziecka.

Główna zasada jest taka: to nie stopa ma się dopasować do buta, ale but do stopy. Kości dziecka na tym etapie są bardzo delikatne i miękkie, nie możemy więc dopuścić do tego, aby rozwijały się w nieprawidłowy sposób. Kapcie Befado mogą być zapinane na rzep lub suwak, dziecko wtedy szybko samo nauczy się, jak je poprawnie zakładać. Ma to potem bardzo praktyczne zastosowanie przede wszystkim w przedszkolu, ponieważ dziecko szybciej staje się niezależne w tej praktycznej czynności, jak samodzielne zakładanie butów. Polskie kapcie Befado to również modele ortopedyczne, które umożliwiają wykształcenie nawyku prawidłowego ułożenia stopy, a tym samym minimalizują ryzyko wystąpienia wad postawy, gdy będzie starsze.

Biedronki, kotki, zajączki, a nawet krokodyle

Dla dziecka niezwykle istotny jest również wygląd samego buta, tym bardziej, że mogą być one naprawdę niepowtarzalne. Buty Befado to bardzo szeroki wybór różnorodnych fasonów i kolorów. Polski producent stawia przede wszystkim na jakość, ale nie mniej ważne są nowe trendy w obuwiu dziecięcym. Dzięki temu buty, kalosze czy kapcie Befado są wyjątkowe i niepowtarzalne. Znajdzie się więc tutaj uniwersalne i wygodne obuwie sportowe, wizytowe, letnie, zimowe i na przejściowe pory roku, ortopedyczne oraz specjalnego przeznaczenia jak kalosze. Wszystko utrzymane w wyjątkowej i pięknej kolorystyce, a także nawiązujące do ulubionych postaci czy zwierząt, szczególnie ważnych dla dziecka. I co bardzo ważne – polskie buty Befado zostały wykonane tylko z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają odpowiedni komfort noszenia.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

-->
Z tej kategorii mogą
Cię zainteresować również: