Kreatywność to umiejętność, którą można ćwiczyć

Wbrew pozorom każdy z nas się rodzi z zasobami kreatywności. Dowodem na to jest nieustające zainteresowanie dzieci każdym otaczającym je przedmiotem bądź zjawiskiem. Warto uświadomić sobie, że zdobywana wiedza nie powinna zabijać kreatywności, a wręcz ją pobudzać. Musimy się nauczyć odpowiednio z niej korzystać. Przepisem na sukces jest ponowna fascynacja światem, nauka pytania, dziwienia się i szukania nowych, fascynujących odpowiedzi.

Nie tylko dla geniuszy

Błędne przypisywanie kreatywności jedynie wybitnym ludziom jest związane z tym, że oni połączyli ją z wiedzą, co przyczyniło się do przełomowych odkryć, sukcesów, wynalazków czy stworzenia arcydzieł. To wiedza sprawia, że jesteśmy w stanie kreatywność odpowiednio wykorzystać i czerpać z niej realne korzyści. Jeśli nie będziemy ćwiczyć tej umiejętności, to z czasem całkowicie zaniknie z naszego toku rozumowania i sposobu postrzegania świata.

Ćwiczenia drogą do sukcesu

Istnieje wiele ćwiczeń, które służą pobudzeniu kreatywnego myślenia. Każdy, kto chciałby nad tą umiejętnością popracować, powinien też zainteresować się tymi technikami. Zaangażowanie oraz sumienna praktyka mogą sprawić, że wyćwiczymy twórcze myślenie, nawet jeśli przez dłuższy czas z niego nie korzystaliśmy. W Internecie znajdziemy mnóstwo zadań, które pomogą rozbudzić kreatywne myślenie.  Przykładowym ćwiczeniem, które można wykonywać w każdym dowolnym miejscu i bez zbędnego sprzętu, będzie wymyślenie jak największej liczby zastosowań danego przedmiotu. Za cel możemy postawić sobie np. dwadzieścia pięć czynności, do których może posłużyć nam długopis. Pierwsze dziesięć przyjdzie nam z łatwością. Przy kolejnych będziemy się musieli dużo bardziej natrudzić i puścić wodze wyobraźni. To doskonałe ćwiczenie na kreatywność, które przy okazji może być dobrą zabawą.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->