Konsole fryzjerskie – do czego służą?

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego jest niezbędne, gdyż świadczy to o jego renomie i profesjonalizmie. Warto więc zaopatrzyć się nawet w te z pozoru niepotrzebne narzędzia i meble, które w późniejszym czasie mogą okazać się zbawieniem. Oczywiście, najważniejszy zawsze będzie wygodny fotel, ale nie można także zapominać o lustrze, czy ergonomicznej i funkcjonalnej szafce. W wielu zakładach widzi się nieestetycznie wyglądające półki na kółeczkach, które wykonane są z plastiku, a na nich mnóstwo przyborów. Znacznie lepszym rozwiązaniem i alternatywą dla nich będzie zakup konsoli fryzjerskiej. Co to jest? Z czego się składa?

Konsole fryzjerskie – niezbędny element każdego salonu

Konsole fryzjerskie są obowiązkowym wyposażeniem każdego salonu, który chce zaistnieć na rynku. Jest to podstawowy mebel, bez którego nie można się obejść, dlatego też jego zakup wcale nie musi należeć do najłatwiejszych. Zadbali o to producenci, którzy oferują wiele modeli konsolet, które można dopasować do aranżacji wnętrza. Wygląd jest więc uwarunkowany gustem właściciela i niejako narzucony z góry przez to, jak wygląda salon fryzjerski od wewnątrz.

Jedno jest pewne – najlepsze konsole fryzjerskie muszą się bardzo dobrze prezentować, gdyż wraz z fotelem są wizytówką zakładu. Warto także dodać, że przy konsoli klienci spędzają najwięcej czasu, więc warto także zadbać o jej oryginalny design. Nie można jednak zapominać o materiałach, z jakich została wykonana konsoleta. Powinny one zagwarantować łatwość w czyszczeniu, a przy tym być odporne na częste użytkowanie.

Z czego składają się konsole fryzjerskie?

Tradycyjne konsole fryzjerskie wyglądają jak stoliki z podnóżkiem. Blat natomiast jest połączony z wytrzymałą płytą, na której znajduje się lustro. Konsolety można podzielić na dwa rodzaje – wolnostojące i przymocowane do ściany. To jaki model zostanie wybrany przez właściciela, zależy głównie od jego upodobania, jednak zazwyczaj wolnostojące wybierane są do salonów o większej powierzchni. Konsole fryzjerskie składają się z:

  • stolika z podnóżkiem
  • dodatkowych wysuwanych półeczek
  • dużego lustra
  • wieszaków do suszarek i maszynek do włosów

Konsole fryzjerskie jak większość mebli różni cena. Wpływ na nią ma przede wszystkim design, kolorystyka, rozmiar mebla, czy też materiał, z jakiego został wykonany.

Jaką konsolę fryzjerską wybrać?

Wybór konsoli fryzjerskiej nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele czynników, które bezwzględnie należy brać pod uwagę. Jednym z nich może być, chociażby wystrój wnętrza salonu. Oczywiste jest, że do nowoczesnego zakładu nie można wybrać konsoli w stylu retro, gdyż będzie to wyglądało nieestetycznie i wpływało negatywnie na jego ocenę. Można natomiast połączyć nowoczesne rozwiązania z większością wnętrz, gdyż producenci najbardziej dbają o względy stylistyczne.

Należy mieć także na uwadze to, że nowoczesne konsole znacznie odbiegają od tych tradycyjnych. W dzisiejszych czasach wiodą prym minimalistyczne rozwiązania, które cechuje do tego elegancja. Taki salon wygląda przede wszystkim bardziej przejrzyście, schludnie i czysto, co jest bardzo ważne dla potencjalnego klienta. Ponadto, konsolety nowoczesne są znacznie bardziej wytrzymałe i praktyczne.

Tradycyjne modele to natomiast rozwiązanie bardziej dekoracyjne, którego już się raczej nie stosuje. Najważniejsze jest jednak to, aby salon fryzjerski miał spójną aranżację i emanował swoim jedynym i niepowtarzalnym charakterem, dzięki czemu klienci będą chętniej wracać.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

-->